Karton bardakta içilen çayın daha güzel olması

İyi akşamlar sosyal üyeleri. Umarım iyisinizdir bugün karton bardakta çay içerken şunu fark ettim cidden karton bardakta içilen çay daha güzel geliyor. Böyle içtikçe içmek istiyorsun. Size de böyle geliyor mu?

İyi akşamlar dilerim. Bende tam aksine hiç sevmem. Belki de karton bardakla çay dağıtanların hepsinin kötüsüne denk gelmişimdir :)

Bana da dışarıda içtiğim çay her daim lezzetli geliyor nedense. Bir türlü çözemedim şu durumu. Aynı çayı aynı yöntemle aynı suyla demlediğimde bile başka birinden içtiğimde daha zevk alıyorum. Durum o kadar uç noktada ki abimin yaptığı çay bile kendi çayımdan daha lezzetli geliyor. Psikolojik olduğunu düşünüyorum fakat kireç, deterjan kalıntısı gibi ufacık değişkenlerin bile tadı etkilediğini söyleyenler var. Doğruluk payı var gibi.

Bana da dışarıda içtiğim çay her daim lezzetli geliyor nedense. Bir türlü çözemedim şu durumu. Aynı çayı aynı yöntemle aynı suyla demlediğimde bile başka birinden içtiğimde daha zevk alıyorum. Durum o kadar uç noktada ki abimin yaptığı çay bile kendi çayımdan daha lezzetli geliyor. Psikolojik olduğunu düşünüyorum fakat kireç, deterjan kalıntısı gibi ufacık değişkenlerin bile tadı etkilediğini söyleyenler var. Doğruluk payı var gibi.
Bence de psikolojik hocam. Başka bir açıklaması yok çünkü.

pasabahce-6-li-optik-cay-bardagi-b8c37e-600-600.jpg

Cam bardak olmazsa olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı