Karton bardakta içilen çayın daha güzel olması

Bana da dışarıda içtiğim çay her daim lezzetli geliyor nedense. Bir türlü çözemedim şu durumu. Aynı çayı aynı yöntemle aynı suyla demlediğimde bile başka birinden içtiğimde daha zevk alıyorum. Durum o kadar uç noktada ki abimin yaptığı çay bile kendi çayımdan daha lezzetli geliyor. Psikolojik olduğunu düşünüyorum fakat kireç, deterjan kalıntısı gibi ufacık değişkenlerin bile tadı etkilediğini söyleyenler var. Doğruluk payı var gibi.
Aynı durumu ben de yaşıyorum.

Plastik ve karton bardaklar, temas ile birlikte sıvının içine kendi partiküllerini karıştırıyorlar. Bu yüzden tadı farklı oluyor. Sıvı sıcaksa etkisi daha büyük oluyor.
Tam tersine ben de kullan-at bardaklardan sıvı tüketmeyi sevmem. İlk yudumda hissedilen o tat farkı iyi oluyor ama sonrası pek hoş olmuyor.

Bu arada, bahsi geçen partiküllerin sağlığınızı olumsuz etkilediğini söylememe gerek yoktur herhalde. Tabii, sağlığımızı etkilemeyen ne var ki? O yüzden seçim size kalmış. :D

Plastik ve karton bardaklar, temas ile birlikte sıvının içine kendi partiküllerini karıştırıyorlar. Bu yüzden tadı farklı oluyor. Sıvı sıcaksa etkisi daha büyük oluyor.
Tam tersine ben de kullan-at bardaklardan sıvı tüketmeyi sevmem. İlk yudumda hissedilen o tat farkı iyi oluyor ama sonrası pek hoş olmuyor.

Bu arada, bahsi geçen partiküllerin sağlığınızı olumsuz etkilediğini söylememe gerek yoktur herhalde. Tabii, sağlığımızı etkilemeyen ne var ki? O yüzden seçim size kalmış. :D
Sadece bardak olmak kaydıyla plastiğe evet!

1418489707245.jpg

Tam bu olmalı, ne fazla ne eksik.

Geri
Yukarı