Kartuşsuz yazıcı tavsiyesi

AslanOnbir

Hectopat
3000 TL'ye kadar bütçem var. Kartuşsuz yazıcı tavsiye eder misiniz? Epson L3151 diye öneriler gördüm, HP Smart tank 515 diyenler gördüm. Başka tavsiyeniz var mı veya bu saydıklarımdan hangi birini önerirsiniz? Lazer yazıcı diye geçiyor sanırsam bu teknolojideki yazıcılar.

3000 TL'ye kadar bütçem var. Kartuşsuz yazıcı tavsiye eder misiniz? Epson L3151 diye öneriler gördüm, HP Smart tank 515 diyenler gördüm. Başka tavsiyeniz var mı veya bu saydıklarımdan hangi birini önerirsiniz? Lazer yazıcı diye geçiyor sanırsam bu teknolojideki yazıcılar.

Epson L3151 var ve gayet memnunum. Önerimdir.

Eğer inkjet yazıcı istiyorsanız HP Smart tank 515 (sizin söylediğiniz)
Eğer lazer yazıcı istiyorsanız HP laser mfp 135W (kendim kullanıyorum) tavsiye ederim.

Yanılmıyorsam 7 yıldır Epson L382 kullanıyorum ve 7 yıl sonra sadece siyah mürekebi değiştirdim.
Bu güne kadar sadece uzun süre kullanmadığım zaman ilk açılışta kafa temizliği yapıp sonrasında sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. (Ben fazla kullanmadım gerçi ama bende 3 öğrenci var, yazıcıyla hep çok işleri oldu. Ona rağmen bugüne kadar sorunsuz geldi.) Yani benim önerim de Epson.

Epson al kullanıyorum 6 aydır daha mürekkepin 10 da 1 i bitmedi. (Evde Öğrenci olduğundan da yazıcı boşta kalmıyor.)
Hocam diğer markalara ve modellere oranla Epson'un avantajlarından bahseder misiniz ? Hiç bilmiyorum yazıcıları. Mesela arkalı önlü çıktı yapıyor mu ? Bir de mürekkep püskürtmeli yazıcılarda bir süre kullanmadığın zaman mürekkep donuyormuş diye birşey duydum. Eğer böyle birşey varsa ne kadar süre bu ? Teşekkürler

Epson püskürtmeli değil. Arkalı önlü olur ama kağıdı 2 defa vermelisiniz yazıcıya. İşin asıl avantajı fiyat olarak uygunluğu (HP ye göre F/P olarak daha iyi) ve mürekkep kullanımı. Bu tanklı. Yani tanka mürekkep dolduruyorsun bu seni 6 ay (bazen daha fazla) idare eder ve mürekkep doldurmak oldukça makul fiyatlarda kartuşa göre. Kullanımı kolay ve full WIFI destekli. Ama dediğim gibi asıl avantaj F/P olarak diğerlerine göre daha iyi olması.
Hocam diğer markalara ve modellere oranla Epson'un avantajlarından bahseder misiniz ? Hiç bilmiyorum yazıcıları. Mesela arkalı önlü çıktı yapıyor mu ? Bir de mürekkep püskürtmeli yazıcılarda bir süre kullanmadığın zaman mürekkep donuyormuş diye birşey duydum. Eğer böyle birşey varsa ne kadar süre bu ? Teşekkürler
Ğ

Dosya Ekleri

• 163838103664994841340014355423.jpg
    163838103664994841340014355423.jpg
    205,2 KB · Görüntüleme: 16
Hocam diğer markalara ve modellere oranla Epson'un avantajlarından bahseder misiniz? Hiç bilmiyorum yazıcıları. Mesela arkalı önlü çıktı yapıyor mu? Bir de mürekkep püskürtmeli yazıcılarda bir süre kullanmadığın zaman mürekkep donuyormuş diye bir şey duydum. Eğer böyle bir şey varsa ne kadar süre bu? Teşekkürler.

5-6 ay kullanmazsanız hortumlardan mürekkep çekiliyor onu halletmesi kolay.

Geri
Yukarı