Kas yapmak için program önerisi

GameTech34

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, 14 yaşına yeni girdim (1a y oldu). Biraz zayıf biriyim ve vücudumun şekle girmesini istiyorum. Yaklaşık 3 aylık bir çalışma yapacağım sonrasını sonra düşünürüm. Şimdi boyum ve kiloma göre nasıl bir program önerirsiniz?
  • Boyum: 1.74
  • Kilom: 59
  • 2×6 kg dumbell
Protein tozu kullanmam gerekir mi? Gerekirse kaç günde bir ve ne kadar?
Not yardımcı olursanız çok sevinirim artık zayıf olmaktan bıktım.

Dostum bunu spor salonunda ki hocaya da sorabilirsin. Bizim en etkili dediğimiz hareket bile senin için etkili olmayabilir. 15 dakika ders çalışamayan ben 6 sene önce spora başlıyorum diye 1 gün boyunca aylık program ile beslenme programı hazırlamıştım. 3 ayda 20 kilo vermiştim. Ben en az acı veren hareketleri eleyerek tam programı hazırlamıştım. Bana soracak olursan Instagram'da fitness ile ilgilenen yabancılar, fitness, motivasyon hesapları program paylaşıyor, ege fitnees, shredded brothers, ağır sağlam gibi kişilerin programlarını karşılaştır, videolarını izle.

2 tane dumbell ile olacak iş değil bunlar. Ama direnç lastikleri var onlarla belli idmanlar yapabilirsin. İlk aşamalarda toz işine falan girmeni önermem. Bir antrenman programı oluştur kendine nereye güvenirsin bilemiyorum ama bir sürü hoca denilen arkadaşlar var YouTube'da Instagram'da. İlk aylarda adaptasyon hafif fullbody yaparsın sonra split bölünmüş antrenmanlara geçebilirsin.

Dostum bunu spor salonunda ki hocaya da sorabilirsin. Bizim en etkili dediğimiz hareket bile senin için etkili olmayabilir. 15 dakika ders çalışamayan ben 6 sene önce spora başlıyorum diye 1 gün boyunca aylık program ile beslenme programı hazırlamıştım. 3 ayda 20 kilo vermiştim. Ben en az acı veren hareketleri eleyerek tam programı hazırlamıştım. Bana soracak olursan Instagram'da fitness ile ilgilenen yabancılar, fitness, motivasyon hesapları program paylaşıyor, ege fitnees, shredded brothers, ağır sağlam gibi kişilerin programlarını karşılaştır, videolarını izle.
Abi ben bu tarz yerlere baktım biraz ama çoğu ya çok tempolu yada gereksiz yere hafif tempolu oluyor ınstegramdan bu işlerle ilgilenen birine sordum ama geri dönüş alamadım kendimce yapmaya çalışacak ör: her bir set 12kere dumbelli karldırcam bunun gibi hareketler yapcam peki antremandan sonra 1 ölçek (30g) protein tozu kullanmalımıyım

Abi ben bu tarz yerlere baktım biraz ama çoğu ya çok tempolu ya da gereksiz yere hafif tempolu oluyor ınstegramdan bu işlerle ilgilenen birine sordum ama geri dönüş alamadım kendimce yapmaya çalışacak ör: Her bir set 12kere dumbelli karldıracağım bunun gibi hareketler yapacağım peki antrenmandan sonra 1 ölçek (30G) protein tozu kullanmalı mıyım?

30 gram proteinden bir şey olmaz. Spor yapan insanın minimum kilosunun 1.2 kadar protein alması gerekiyor. Yani beslenme çok önemli bunun dışında spora ilk başlayacak insanlar vücudunu bilmeden yanlış idmanlar yapıyor bu da gelişimi etkiliyor.

2 tane dumbell ile olacak iş değil bunlar. Ama direnç lastikleri var onlarla belli idmanlar yapabilirsin. İlk aşamalarda toz işine falan girmeni önermem. Bir antrenman programı oluştur kendine nereye güvenirsin bilemiyorum ama bir sürü hoca denilen arkadaşlar var YouTube'da Instagram'da. İlk aylarda adaptasyon hafif fullbody yaparsın sonra split bölünmüş antrenmanlara geçebilirsin.
Direnç lastiği düşünmüştüm 3 ay öncesi kadar 4hafta spor yaptım ve aralıksız 20 şınav çekebiliyordum ama sonra bıraktım şimdi 10 zor çekiyom bide youtobe da protein tozlu vs protein tozsuz kas yapma diye videolar var adam protein tozlu neredeyse iki katı kas yapıyor sence bendede bu yaşımda etki olurmu okadar

Direnç lastiği düşünmüştüm 3 ay öncesi kadar 4hafta spor yaptım ve aralıksız 20 şınav çekebiliyordum ama sonra bıraktım şimdi 10 zor çekiyom bir de youtobe da protein tozlu vs protein tozsuz kas yapma diye videolar var adam protein tozlu neredeyse iki katı kas yapıyor sence bende de bu yaşımda etki olur mu o kadar

Protein tozu kas yapmaz kas yıkımını önler. Fakat belirli ölçülerde. Dediğim gibi 1 ölçek alsan bile senin günlük ihtiyacının 3'te 1'ini karşılayacaktır.Şınavda bir şey yok 50 60 100 tane çekersin zamanla.Ama mesela barfiks vs iyi kondisyon gerektiriyor tabi kanat yapmak istersen.

Abi ben bu tarz yerlere baktım biraz ama çoğu ya çok tempolu yada gereksiz yere hafif tempolu oluyor ınstegramdan bu işlerle ilgilenen birine sordum ama geri dönüş alamadım kendimce yapmaya çalışacak ör: her bir set 12kere dumbelli karldırcam bunun gibi hareketler yapcam peki antremandan sonra 1 ölçek (30g) protein tozu kullanmalımıyım
Ben hiç kullanmadım protein tozu o yüzden bilgim yok. Proteinin de çok önemli olduğunu zannetmiyorum, eğer Arnold gibi olmayacaksan. Ben de hoca değilim deneyimlerimi söylüyorum sana. Programlar da tekrar saymazdım ben. 2-3 setim olurdu, kaslarım ağrıyana kadar devam ederdim, 1 dakika dinlenirdim. Ama senin ne istediğini bilemem, yağ oranın ne, beklentilerin ne.
protein tozlu neredeyse iki katı kas yapıyor sence bendede bu yaşımda etki olurmu okadar
Bu konuları profesyonel antrenörlerle tartışmalısın, yoldan geçen birinden tavsiye alma.

Yeni konular

Geri
Yukarı