Kasa Ölçülerinde Önemli Olan Nedir?

cayli73

Kilopat
Selâmün aleyküm arkadaşlar, benim sorum; kasalarda önemli olan ölçü hangisidir? Genişlik, derinlik, yükseklik? Diğer ölçüler ne kadar önemlidir? Lütfen beni bu konuda aydınlatın..

Benim kasanın ölçüleri:

Xigmatek Shockwave
510 mm x 220 mm x 445 mm

(B x T x H)

B: Genişlik
T: Derinlik
H: Yükseklik

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölçüler anakart boyutları ele alınarak yapılır. (MicroATX, ATX vb. gibi standartlar.)
  • Genişlik: Takacağınız ekran kartının boyutuna göre seçilmelidir, HDD yuvaları göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Derinlik: İşlemci soğutucuları açısından önemlidir. İşlemci soğutucusu alınmadan önce bakılmalı veya soğutucuya uygun kasa alınmalıdır. Ayrıca kablo düzeni açısından da önemlidir.
  • Yükseklik: Bu ölçüyü anakart belirler. SLI veya CF destekleyen anakartlar açısından önemlidir. (Tower, Mid-Tower, Full-Tower gibi standartlar.)

Son düzenleme:
Kasada asıl önemli olan ölçüler; GPU ve CPU Cooler clearance ölçüleridir. Kasanın üretici sitesinden bu 2 bilgiyi de bulabilirsin, ya da elinde varsa ölçebilirsin. Eğer cooler clearance düşükse bazı yüksek profilli CPU soğutucularını kullanamazsın, GPU clearance düşük ise uzun ekran kartlarını takamazsın.

Screenshot_2015-03-04-05-11-42.png
Kasa özellikleri bu şekilde hocam 400-450 TL fiyat civarı arasında tercih edilesi bir kasa mıdır?
@Asım Demir @Yararsız Üye

Hiç Xigmatek kullanmadım ama fiyatına ve özelliklerine bakınca kalitesiz bir ürünmüş gibi görünmüyor. En iyisi ürünü bir mağazada incelemen olur.

Hiç Xigmatek kullanmadım ama fiyatına ve özelliklerine bakınca kalitesiz bir ürünmüş gibi görünmüyor. En iyisi ürünü bir mağazada incelemen olur.
www.vatanbilgisayar.com: Xigmatek Assasin Black Edition Tauro 80Plus 700W Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar Alalı 1.5 ay oluyor. Çok memnunum. Ne zaman kasaya dokunsam buz gibi ve çok geniş. Yandaki penceresi falanda hoşuma gidiyor. Bayağı da sağlam. Ben kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Geri
Yukarı