Çözüldü Kasa açılıyor fakat sistem çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Spellman

Decapat
RAM
8x1 16x1 3000mhz
Ekran kartı
Asus Tuf Gtx 1660
Anakart
Asus Prim B450-MK
İşlemci
R5 2600
Bu sorun surekli olmuyor haftada 1 denk geliyorum kasayi actigimda her şey calisiyor ama klavye, mouse ve monitore goruntu gitmiyor. Kasadan tekrar tusa basip kapattiginda kasa bastigim gibi kapaniyor.

Çözüm
RAM'lerde bir sıkıntı cikmadi goruntuyu anakarttan almayi denedigimde de goruntu gelmedi en son BIOS pilini çıkarıp taktiktan sonra sorun duzeldi.
Bu sorun bende de oluyordu. Hatta bazen işlemci kendisini çalışırken kapatıyordu ve bastığım gibi bilgisayar bütün gücünü kesiyordu. İşlemciden ya da anakarttan dolayı bir sorun olmalı.

Bu tarz sorunlar RAM'den kaynaklanır. RAM'in tozunu alın, yerini değiştirin, yeni RAM alın. Bunları deneyin büyük ihtimal düzelir @Emperor4231 @Spellman

RAM'leri silerek denedim. İşlemcinin ekran kartını kullanarak ta denedim. İşlemcinin ekran kartıyla ağır yüke girdiğinde de yapabiliyor.

RAM'leri silerek denedim. İşlemcinin ekran kartını kullanarak ta denedim. İşlemcinin ekran kartıyla ağır yüke girdiğinde de yapabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video fikir verebilir

Yeni konular

Geri
Yukarı