Çözüldü Kasa açılmıyor ve mavi ışık yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oslo_ars

Decapat
Bilgisiyarı biraz kurcaladım ve açılmıyor ama kasada mavi ışık yanıyor. Bir de RAM'i başta ters taktım ve düzelttim. Mavi ışık kasada, anakartta değil.

Dosya Ekleri

• 16237772093695345266823380697820.jpg
    16237772093695345266823380697820.jpg
    69,8 KB · Görüntüleme: 167
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemciyi çıkarmamıştım,işlemci fanını çıkarmıştım.

2 slotuda denedim.
Farklı bir RAM ile deneme şansın varsa dene. Onun harici olarak kabloları çıkarıp taktım demişsin, bu kabloların hepsini kontrol ettiğini düşünüyorum ama tekrar kontrol et. Mavi ışık kasanın güç düğmesine basılmadan yanmaması lazım normalde, statik elektrik de olabilir. Güç kaynağının şalterini kapatıp 40 saniye güç tuşuna basılı tutar mısın?
RAM'i ters taktınız derken nasıl ters taktınız? Çentiği mi yanlış hizaladınız. Zarar vermiş olabilirsiniz.

RAM'i ters taktınız derken nasıl ters taktınız? Çentiği mi yanlış hizaladınız. Zarar vermiş olabilirsiniz.

Tersden bir çentik oturmuştu.
Boot ekranı geliyor mu?
Hayır bilgisiyarın fanlarıda dönmüyor tek mavi ışık
Mavi ışık güç geldiğinin işareti. Yetersiz bilgi vermişsiniz, düğmeye basıyorsunuz tepki vermiyor mu?

Tepki vermiyor.

O ışık zaten yanması gereken bir ışık. Sisteminiz nedir? RAM'i ters takarken zorladıysanız kırılmış olabilir. Kurcaladım demişiniz, tam olarak ne yaptınız? Cezanız bitince hepsini yazın.

MSI RX550 4 GB.

8 GB RAM Orion.

WD Green 480 GB SATA SSD.

MSI B450M-A PRO Max.

AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB3.

Hocam RAM ters bir şekilde oturmaya çalışıken sedece tam oturmamıştı yarım oturmuştu (sadece bir çentik oturdu)

Temizleme ve fan yağlaması yaptım işlemci fanını sökerek ve bazı kablo giriş yerleri pislenmişti söküp geri taktım.

MSI RX550 4 GB.

8 GB RAM Orion.

WD Green 480 GB SATA SSD.

MSI B450M-A PRO Max.

AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB3.

Hocam RAM ters bir şekilde oturmaya çalışıken sedece tam oturmamıştı yarım oturmuştu (sadece bir çentik oturdu)

Temizleme ve fan yağlaması yaptım işlemci fanını sökerek ve bazı kablo giriş yerleri pislenmişti söküp geri taktım.
Sistem tepki vermiyor demişştiniz değil mi? Fişi takınca mavi ışık kendiliğinden mi yanıyor?

Geri
Yukarı