Çözüldü Kasa açılmıyor ve mavi ışık yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oslo_ars

Decapat
Bilgisiyarı biraz kurcaladım ve açılmıyor ama kasada mavi ışık yanıyor. Bir de RAM'i başta ters taktım ve düzelttim. Mavi ışık kasada, anakartta değil.

Dosya Ekleri

• 16237772093695345266823380697820.jpg
    16237772093695345266823380697820.jpg
    69,8 KB · Görüntüleme: 167
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemciyi çıkarmamıştım,işlemci fanını çıkarmıştım.

2 slotuda denedim.
Farklı bir RAM ile deneme şansın varsa dene. Onun harici olarak kabloları çıkarıp taktım demişsin, bu kabloların hepsini kontrol ettiğini düşünüyorum ama tekrar kontrol et. Mavi ışık kasanın güç düğmesine basılmadan yanmaması lazım normalde, statik elektrik de olabilir. Güç kaynağının şalterini kapatıp 40 saniye güç tuşuna basılı tutar mısın?
O mavi ışık zaten yanması gereken bir ışık.
Anakart üzerinde hiçbir ışık yanmıyor mu?
Bilgisayara kulaklığınızı takıp açma tuşuna basın, "bip" vb. bir ses geliyor mu?

Anakart ışık özelliği yok. Power kablosunu takınca otomatik çalışıyor ve hayır ses yok. bilgisyarda tepki vermiyor tek mavı ışık.

İşlemciyi çıkarmamıştım,işlemci fanını çıkarmıştım.

2 slotuda denedim.
Farklı bir RAM ile deneme şansın varsa dene. Onun harici olarak kabloları çıkarıp taktım demişsin, bu kabloların hepsini kontrol ettiğini düşünüyorum ama tekrar kontrol et. Mavi ışık kasanın güç düğmesine basılmadan yanmaması lazım normalde, statik elektrik de olabilir. Güç kaynağının şalterini kapatıp 40 saniye güç tuşuna basılı tutar mısın?

Çözüm

Farklı bir ram yok. 40 saniye basılı tuttum bir Şey olmadı. kabloları kontrol ederken jfp1 yerine sadece Power SW takınca çalıştı digerlerini de takmam gereklimi reset SW h. D. D LED+ vb.

Geri
Yukarı