Kasa çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

alltai34

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba.

Yaklaşık dört haftadır kasayı üç farklı servise verdim. Sorunu çözebilen olmadı. Sizlere olabildiğince detaylı aktarmaya çalışacağım. Yardımcı olabilen veya bu durumu yaşayan olduysa önerileri bekliyorum.

Öncelikle sorun basit olarak bilgisayarı açtığımda, açtıktan bir 10-15 dakika sonra monitörde gücün kesilmesi.

Başlangıç olarak kablodan olduğunu düşündüm, kabloyu yeniledim sonuç alamadım. Ekranda sorun olduğunu düşünüp farklı ekran denedim sorun yine devam etti. Aşırı ısınma problemi olabilir diyerek CPU ve ekran kartının termal macunlarını yenilettim, sonuç alamadım. Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüp yeni bir ekran kartı ile denedim, yine sonuç alamadım.

Bilgisayarda kurulu olan tüm sürücüleri güncelledikten sonra BIOS ayarlarını da güncelledim, yine sonuç alamadım. Her ne yaptıysam bilgisayarı açtıktan bir 10 dakika sonra otuzar saniye aralıklarla ekranım gidiyor. Monitörün güç adaptörünü takıp çıkardığımda ya da monitörün Power tuşuna bastığımda ekran yine bir 30 saniye boyunca normalde dönüyor sonra tekrar kapanıyor.

Sizce sorun nerede olabilir? Anakart? Monitörün güç adaptörü? Kasanın işlemciye yetersiz güç aktarımı sebebiyle işlemcinin ekran kartına yeterli güç verememesi? (ekran gittiğinde dahi ekran kartı fanları çalışıyor) evdeki elektrik tesisatının aşırı yüklenme yaparak monitörü kesmesi. Aklıma gelen nedenler bunlar. Şu an bilgisayarım tekrar bir serviste. Şu ana dek bu süreç bana 10 bin liraya mâl oldu ve sorunu hala çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de öyle oldu ama 10-15dk sonra kesmiyordu direk ekran gelmiyordu VGA'dan HDMI'ye dönüştürücü kullanıyordum dönüştürücüyü çıkarttığımda VGA ile taktığımda düzelmişti dönüştürücü kullanıyorsanız dönüştürücüyü çıkarıp direk VGA veya DVI kullanıyorsanız onla deneyin.

Geri
Yukarı