Kasa çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Ozanaksou7

Decapat
Arkadaşlar selam. Yaklaşık 3-4 gün önce yeni bilgisayarım elime ulaştı. Ekran kartını kendim taktım bilgisayar yarım saat normal bir şekilde çalıştı sonra birden gitti ve No Signal yazmaya başladı. Gün içerisinde takıp çıkardığımda 1-2 kere açılıp yine kapandı ama sonra hiç gelmemeye başladı. HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyodum belki dönüştürücüdendir dedim ve arkadasımdan HDMI girişli monitör aldım ama yine görüntü gelmedi. Bu arada ekran kartı Asus Rog Strix RX 570 OC 4 GB. Bir de üstündeki LED 1 ve LED 2 ışıklarından sadece LED 1 sadece beyaz yanıyor belki bunun da bir anlamı olabilir mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri kalan bileşenlerin çalışıp, görüntünün hiç gelmemesi RAM'in sıkıntılı olma ihtimalini gösterebilir. RAM'leri kontrol etmekte fayda var.

Hocam 600 W PSU ve 2+6 pin girişini taktım.
O halde ramleri çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Yine çalışmazsa teker teker takarak deneyin. Anakartta onboard görüntü çıkışı varsa ekran kartını çıkarıp oradan görüntü almayı deneyin. Eğer görüntü alırsanız sorun ekran kartından kaynaklıdır.

Yanlış mı yaptım bilmiyorum ama ekran kartını çıkardım bilgisayarın arkasındaki vga girişine taktım kabloyu yine görüntü gelmedi sanırım onboard dediğiniz şey o oluyor.
Geri kalan bileşenlerin çalışıp, görüntünün hiç gelmemesi RAM'in sıkıntılı olma ihtimalini gösterebilir. RAM'leri kontrol etmekte fayda var.
Rami ilk aynı slotuna çıkarıp tekrar taktım sonra diğer slota taktım yine değişen bişey olmadı.

Yanlış mı yaptım bilmiyorum ama ekran kartını çıkardım bilgisayarın arkasındaki vga girişine taktım kabloyu yine görüntü gelmedi sanırım onboard dediğiniz şey o oluyor.

Rami ilk aynı slotuna çıkarıp tekrar taktım sonra diğer slota taktım yine değişen bişey olmadı.
Evet onboard o. Oradan da görüntü alamadıysanız ekran kartında bir problem yok gibi. Sorun başka bir yerde. Ram olma ihtimali yüksek. Ramlerinizin slot girişlerini silin tekrar deneyin. İmkanınız varsa farklı ramler deneyin. Sorun anakartınızda da olabilir.

Evet onboard o. Oradan da görüntü alamadıysanız ekran kartında bir problem yok gibi. Sorun başka bir yerde. Ram olma ihtimali yüksek. Ramlerinizin slot girişlerini silin tekrar deneyin. İmkanınız varsa farklı ramler deneyin. Sorun anakartınızda da olabilir.
Teşekkür ederim hocam bugün bu konuda uzman bir yakınım bakmaya gelcek ve ileteceğim bu dediklerinizi olursa bir hayır duamı alırsınız :) .

Her ne kadar bir süre görüntü almış olmanız soracağım soruyu cevaplıyor olsa da, dönusturucunuz aktif dönüştürücü mu?
Donanım değişikliklerini, sistemi kapattıktan sonra mutlaka statik elektrik boşalttıktan sonra yapmaya özen gösterin. Bunun için kasaya gelen gücü kesip power tuşuna 5-6 kez tekrarlı sekilde basın, bundan sonra donanım sokup takın.
Anakartinizin dahili bir ekran kartı yoksa ki sanmıyorum ve islemcinizde de dahili bir ekran kartı yoksa görüntü kablosunu anakarta takarak görüntü alamazsiniz. Bu yüzden anakarttan da görüntü alamadım demek ki ekran kartında sorun yokmuş demek yanlış olur.
Anakart uzerindeki kabloların her birini doğru yere ve tam şekilde taktiginiza emin olun. Buna ekran kartınıza taktiginiz görüntü kablosuda dahil çoğu zaman takıldı hissiyatı vererek yanıltabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı