Çözüldü Kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tannerefe

Decapat
Yer
Muğla Fethiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi akşamlar dilerim, kasamı çalıştırdığımda dram LED kırmızı 1 kere yanıp sönüyor. Monitörü actıgımda sinyal yok diyor RAM'leri temizledim yerlerini değiştirdim ne yaptıysam fayda etmedi. 2x4 GB RAM'im var Corsair markası. Dün akşam kurdum kasayı ne yapacağım bilmiyorum ne yaptıysam olmadı her şey kusursuz bağlı çalışıyor görünüyor fakat monitörüme hiçbir türlü görüntü gelmiyor. Ne olur yardım edin RAM'lerimi sildim üfledim yaladım ettim ne yaptıysam fayda etmedi (RAM slotları 1siyah 1mavi 1siyah 1mavi şeklinde) tek tek de denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yardımlarınız için teşekkür ederim hepinize fakat kendim çözdüm sorunu RAM'leri teker teker hava ile temizledim peçete ile üfleyerek temizledim slotları da aynı şekilde temizledim. Sonrasında HDMI kablosunu ekran kartına bağladım ve sorun çözüldü.

BIOS pilini çıkarıp 1 dk bekleyip takın. İşe yarıyor bazen.

Bu çözüme inanmıyorum 😂

Anakartınızın desteklediği RAM frekansları ile kullandığınızın RAM'lerin frekansları uyuşuyor mu sisteminiz sıfırsa marka model bilgilerini paylaşın isterseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Sistem sıfır değildi abim yıllar önce toplamıştı bana kaldı sorunu çözdüm son mesajından bulabilirsiniz 🤗

Anakartınızın desteklediği RAM frekansları ile kullandığınızın RAM'lerin frekansları uyuşuyor mu sisteminiz sıfırsa marka model bilgilerini paylaşın isterseniz yardımcı olmaya çalışalım.

RAM'lerim Corsair'in çift satılan modeli hatırlamıyorum şu anda.
Herkese iyi akşamlar dilerim, kasamı çalıştırdığımda dram LED kırmızı 1 kere yanıp sönüyor. Monitörü actıgımda sinyal yok diyor RAM'leri temizledim yerlerini değiştirdim ne yaptıysam fayda etmedi. 2x4 GB RAM'im var Corsair markası. Dün akşam kurdum kasayı ne yapacağım bilmiyorum ne yaptıysam olmadı her şey kusursuz bağlı çalışıyor görünüyor fakat monitörüme hiçbir türlü görüntü gelmiyor. Ne olur yardım edin RAM'lerimi sildim üfledim yaladım ettim ne yaptıysam fayda etmedi (RAM slotları 1siyah 1mavi 1siyah 1mavi şeklinde) tek tek de denedim.
Bios pilini çıkarıp 1 dk bekleyip takın. İşe yarıyor bazen

İşlemci ve anakart ne? BIOS sürümü uyumlu olmayabilir.

Anakartınızın desteklediği ram frekansları ile kullandığınızın ramlerin frekansları uyuşuyor mu sisteminiz sıfırsa marka model bilgilerini paylaşın isterseniz yardımcı olmaya çalışalım

Kasayı dün kurdum demişsiniz, temizlik falan mı yaptınız? Geçen hafta ben de kasamı bir temizleyeyim dedim, bir daha görüntü alamadım. Bilgisayarcıya götürdüm anakartta sorun vardı yaptım dedi. Ancak bu defa da anakart voltajı çok yüksekti. Ben sorunumu anakartı değiştirerek hallettim. Belki sizde de buna benzer bir sorun vardır.

Yardımlarınız için teşekkür ederim hepinize fakat kendim çözdüm sorunu RAM'leri teker teker hava ile temizledim peçete ile üfleyerek temizledim slotları da aynı şekilde temizledim. Sonrasında HDMI kablosunu ekran kartına bağladım ve sorun çözüldü.

BIOS pilini çıkarıp 1 dk bekleyip takın. İşe yarıyor bazen.

Bu çözüme inanmıyorum 😂

Sistem sıfır değildi abim yıllar önce toplamıştı bana kaldı sorunu çözdüm son mesajından bulabilirsiniz 🤗

RAM'lerim Corsair'in çift satılan modeli hatırlamıyorum şu anda.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı