Kasa Çalışıyor ama Monitör Görüntü Vermiyor

yakupcayan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhabalar, akşam saatlerinde sorunu olmayan masaüstü bilgisayarımı düzgünce kapatıp televizyona bağlamaya karar verdim. İçeri televizyonun yanına gelip gerekli bağlantıları yaptım fakat televizyondan görüntü alamadım. Daha sonra kasayı tekrar yerine alıp bilgisayarımı açmaya çalıştım fakat monitörden görüntü alamıyorum o zamandan beridir. Kasa çalışıyor şu an bir sıkıntı göremedim. Bilgisayarın içini temizledim ekran kartını söküp taktım, RAM slotlarını temizledim ve diğer slotu kullanmaya başladım fakat sorunu bir türlü çözemedim. HDMI kablosunda herhangi bir sorun olmadığından da eminim çünkü uydu alıcısı ile TV arasındaki bağlantıyı sorunsuz yapıyor. İnternette bayağı arama yaptım fakat çözümler bir işe yaramadı. Yardımınızı bekliyorum, teşekkürler.

Bilgisayarı kapatıp açtığınızda herhangi bir ses alıyor musunuz? Onboard VGA çıkışı varsa erkan kartını söküp oradan görüntü almayı denediniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörü başka bir bilgisayarda denediniz mi?

Ne yazık ki şu an elimde başka bilgisayar yok.
Bilgisayarı kapatıp açtığınızda herhangi bir ses alıyor musunuz? Onboard VGA çıkışı varsa erkan kartını söküp oradan görüntü almayı denediniz mi?

Onboard ekran kartı yok bildiğim kadarıyla. Ekstra farklı bir ses almıyorum bilgisayar normalde açıldığı gibi ses veriyor.

Monitörde sıkıntı olup olmadığını öğrenmeniz lazım. Bilgisayarı televizyona bağlayıp görüntü alıp alamadığınızı yazarsanız yardımcı oluruz.

Monitörde sıkıntı olup olmadığını öğrenmeniz lazım. Bilgisayarı televizyona bağlayıp görüntü alıp alamadığınızı yazarsanız yardımcı oluruz.

Konuda dediğim gibi zaten ilk başta televizyona bağlamaya çalıştım ve görüntü alamadım. Sonradan tekrar denedim tabii ama yine görüntü alamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı