Kasa Çalışıyor Ancak Monitöre Görüntü Gelmiyor

Ziya Erkara

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Bucak | Burdur | Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün hiçbir sorun yoktu. Hoparlörde sıkıntı vardı kasada kabloyu yanlış mı taktım diye bakmak için, monitörün kablosunu çıkarmıştım. Geriye vidalarını sıkı bir şekilde taktım ancak kasa çalışıyor görüntü monitöre gelmiyor. RAM'leri çıkardım temizledim geriye taktım yine görüntü gelmiyor. Neden olabilir sizce? Bir fikriniz var mı?

Anakartın üzerinde Debug LED var mı? Yoksa Buzzer var mı? ötmüyor mu sistem ?

Şuan iş yerindeyim eve gidince bakmam lazım. Sistemde ötme gibi bir ses yok. Önceden de oluyordu temassızlıktan dolayı ancak vidaları sonuna kadar sıkınca düzeliyordu. Bunda sıkabildiğim kadar sıktım ancak düzelmedi.

Eğer dediğin gibi çok sıkınca düzeliyorsa ya kablo yada ekran kartının çıkışında bir problem var, ekran kartının başka çıkışı varsa ona bağlayabilirsin.

Eğer dediğin gibi çok sıkınca düzeliyorsa ya kablo yada ekran kartının çıkışında bir problem var, ekran kartının başka çıkışı varsa ona bağlayabilirsin.

Çok sıkınca düzeliyordu ancak şimdi düzelmiyor başka bir çıkışı var mı bakmam lazım. Bir de bilgisayarda ekran kartı yok diyebiliriz :) Intel GMA 950 var. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı