Kasa çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Ogulcan98

Hectopat
Kasamda aldıgımdan beri hep bir sorun çıkıyor BIOS'a girmiyor UEFI'den girmiyor kendi içinden formatlanmıyor son zamanlarda ise kasa hareket edince ekran gidiyor, bilgisayar kapalı iken monitörü hareket ettirdim ve ekran tekrar gitti şimdi kasa çalışıyor fanlar dönüyor, ama ekran gelmiyor şimdiden teşekkur ederim.

Kasamda aldıgımdan beri hep bir sorun çıkıyor BIOS'a girmiyor UEFI'den girmiyor kendi içinden formatlanmıyor son zamanlarda ise kasa hareket edince ekran gidiyor, bilgisayar kapalı iken monitörü hareket ettirdim ve ekran tekrar gitti şimdi kasa çalışıyor fanlar dönüyor, ama ekran gelmiyor şimdiden teşekkur ederim.

Monitör'de olan ve kasada olan vga, hdmi kabloları çıkıyor olabilir, oynatınca.

Kasanın sallanınca gitmesi bir yerde temassızlık vardır kasayı komple söküp parçaları temizleyin ve tekrardan takın. EKran kartını kontrol edin görüntüyü anakarttan almayı deneyin görüntü gelirse ekran kartında bir sıkıntı vardır .

Monitör kablosunu kontrol edin hem kasa tarafını hem de monitör tarafını ayrıca ekran kartı tam oturmuş mu bir bak.
Evde 3 adet hdmı kablosu var deniyorum gene düzelmiyor ekran kartını söküp tekrar takıyorum düzelme yok ram leri değiştiriyorum gene düzelme yok böyle olunca kasayı tv ye takıyodum düzeliyodu ama şimdi baglıyorum tv ye düzelme yok
Kasanın sallanınca gitmesi bir yerde temassızlık vardır kasayı komple söküp parçaları temizleyin ve tekrardan takın. Ekran kartını kontrol edin görüntüyü anakarttan almayı deneyin görüntü gelirse ekran kartında bir sıkıntı vardır.

Kasa bana toplu şekilde geldi ben sadece cla degeri ve frekans degeri ve marka aynı olan RAM'dan aldım taktım kablolara bakıyorum soyuk catlak kopuk ta yok onbordtan denedim gene vermedi görüntü.

Kardeşim kasanda HDD var tahminime göre hareket etirdiginde HDD sallaninca bilgisayar açılırken HDD yi gormeyebilir kasayı açıp HDD nin kablolarinin takılı olduğundan emin ol takiliyasada bastır tam otursun vede vidalarına bak vidalar gevşek ise biraz sıkıp tekrar açmaya calis.vidalari çok sıkma zarar verbilirsin. (Aynı şeyler SSD içinde geçerlidir.)

Kablolarda sorun yoksa sorun muhtemelen ya ekran kartından ya da anakartın PCIE slotundan yani ekran kartını taktığın slotundan kaynaklı, işlemcinin ne olduğunu yazabilirsen işlemcinin dahili grafik desteği olup olmadığını söyleyebilirim, görüntü alıp, sorunun ne olduğunu daha iyi anlayabiliriz

Kardeşim kasanda HDD var tahminime göre hareket etirdiginde HDD sallaninca bilgisayar açılırken HDD'yi gormeyebilir kasayı açıp HDD'nin kablolarinin takılı olduğundan emin ol takiliyasada bastır tam otursun ve de vidalarına bak vidalar gevşek ise biraz sıkıp tekrar açmaya calis. Vidalari çok sıkma zarar verbilirsin. (Aynı şeyler SSD içinde geçerlidir.)

Kasa da SSD var ama bu dedigini deneyeceğim inşallah duzelir tesekkur ederim.

Kardeşim kasanda HDD var tahminime göre hareket etirdiginde HDD sallaninca bilgisayar açılırken HDD yi gormeyebilir kasayı açıp HDD nin kablolarinin takılı olduğundan emin ol takiliyasada bastır tam otursun vede vidalarına bak vidalar gevşek ise biraz sıkıp tekrar açmaya calis.vidalari çok sıkma zarar verbilirsin. (Aynı şeyler SSD içinde geçerlidir.)

Harddisk takılı olmasa bile, ekran açılıp hata vermiyormu. Yanlış biliyorsam kusu bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı