Kasa Çalışıyor Fakat Monitör, Fare ve Klavyeye Elektrik Gelmiyor

Merhaba arkadaşlar, aynı problemi ben de yaşıyorum. 8den 16ya geçmek istedim, aynı Cl MHz değeri aynı marka ram, başlattıktan sonra ekran no signal usblerde de islevselsizlik oldu. Ramleri doğru slota takmak nedir? Dört slot var hangisine tsktigimiz gerçekten fark ediyor mu? Kendim bios pilini çıkartsam sisteme bir zarar verme riskim var mı?

Arkadaşlar sorun bios pili,ram falan değil sorun tamamen statik elektriklenmeden dolayı oluyor kasadaki statik elektriği boşalttıkdan sonra düzelecektir mesela kasayı çalıştırın ve sürekli reset tuşuna basın 40 saniye sonra düzelecektir.

Arkadaşlar sorun BIOS pili, RAM falan değil sorun tamamen statik elektriklenmeden dolayı oluyor kasadaki statik elektriği boşalttıkdan sonra düzelecektir mesela kasayı çalıştırın ve sürekli reset tuşuna basın 40 saniye sonra düzelecektir.

Reset tuşuna 40 saniye boyunca basılı mi tutacağız yoksa basıp bırakacak şekilde sürekli tekrar mi edeceğiz. Ben her ikisini de denedim. Sorun çözülmedi.
Yazmıştım hocam son yorumda. BIOS pilini söktüm biraz bekledikten sonra geri takıp çalıştırdım. Sorun çözülmüştü. BIOS sıfırlanıyor ve ayarlarınızı baştan yapmanız gerekiyor haberiniz olsun.
Yukarıda yazılanların ve daha birçokların tümünü denedim. Statik elektrik sorunu gibi gözükse de yeniden başlat yaptığımda ya da kapatıp bir süre sonra tekrar normal bir şekilde açmak istediğimde aynı sorun yine karşıma geliyor. Bu durumda statik elektrik birikimine veya oluşmasına neden olan bir şeyler olmalı diye düşünüyorum. Önerisi olanlar yanıtlarsa sevinirim.

Son düzenleme:
Kimi zamanlarda USB bağlantılarının da böyle sorunlara neden olduklarını gördüm. Dolayısıyla bilgisayarı ilk çalıştırışında klavye, mouse gibi USB bağlantısı ile çalışan tüm aygıtlarını çıkart, açıldıktan sonra BİOS ekranına gir, bilgisayarı kapat ve cihazlarını bağla.
Ben de aynı sorunu bu şekilde çözdüm. Fakat bu sorun tekrarlarsa kalıcı bir çözüm biliyor musunuz? Ayrıca bu sorunun kök sebebine yönelik bir bilginiz var mı?

aynı sorun bende de var sorun nedir her yolu denedim bios pilini çıkarıp taktım ramlari sildim yerlerini değiştirdim taktım olmadı

Anakart : AsusH97-Plus Anakart
İşlemci : i5-4690
Ram : 12 GB Ram
Ekran Kartı : NVIDIA GTX 1650 Super 4 GB
Power : Thermaltake 600 Watt S Serisi

Aynı sorun bende de var sorun nedir her yolu denedim BIOS pilini çıkarıp taktım RAM'leri sildim yerlerini değiştirdim taktım olmadı.

Anakart: AsusH97-Plus anakart.
İşlemci: i5-4690
RAM: 12 GB RAM.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1650 Super 4 GB.
Power: Thermaltake 600 watt s serisi.

Düzeltebildiniz mi sorunu aynı sorun bende de var.

Geri
Yukarı