Kasa çalışıyor, monitöre görüntü gelmiyor

furkovic

Centipat
Ekran kartım RX 580. Önce Wattman hatası alıyordum, oyun oynarken bi anda görüntü gidiyordu. Kasa çalışıyordu ama birkaç saniye sonra yeniden başlıyordu ve açılınca Wattman hatasını alıyordum. Sonra güç seçeneklerinden erken açılmayı falan kapattım, nette yazilanlari uyguladim hatayı çözmek için. Ama ekran kartıyla pek oynamadım, MSI afterburner ile falan. Sadece arada 1340-1360 MHz arasında hangisinde daha az hata veriyor denemek için değiştirdim. Sonra bir kez daha kapandı ama bu sefer hiç açılmadı. Yani kasa calisiyor; ekran kartı, işlemci, hepsinin ışığı yanıyor, kasadaki tüm fanlar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor, mouse ve klavyenin de ışığı yanmıyor. BIOS'tan işlemcinin faninin hızını çok az arttırmıştım ama ondan olduğunu sanmıyorum. Ondan sonra hiç açılıp kapanırken sorun yaşamadım ama BIOS üzerinden normal moddan optimal moda almıştım en son açtığımda. O yüzden olmuş olabilir mi? Anakart pilini çıkarttım, biraz bekleyip taktım sifirlasin diye ama düzelmedi. Sorun neyde sizce? PC daha 10 günlük falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var aynı şekilde yaşandı (konuyu hortlattıysam kusura bakmayın)
Ama bana da yardım lazım furkovic hocam sizin kart düzeldi mi düzeldiyse nasıl oldu yoksa iade mi ettiniz ben kartı Vatan'a götürmeyi düşünüyorum.
Bu arada benim 3000MHz RAM'lerim 1200MHz'de çalışıyordu frekansı yükselttikten hemen sonra ekran kartından şu an çalışmaamasına sebep olan WattMan hatasını aldım. Ve çözümü saatlerdir bulamıyorum.

Henüz denemedim hocam ama kablomun sağlam olduğuna eminim ayrıca darbe vs almadan ekran kartı oynamamıştır diye düşünüyorum. Ama deneyeceğim.
Kasayı şuan arıza tespiti için vatan bilgisayara verdim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı