Çözüldü Kasa çalışıyor monitöre görüntü gitmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IBEX

Decapat
Daha fazla  
Yukarıda bulunan linkteki sistemi topladım. Kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gitmiyor. Aşağıya kullandığım monitörü de bırakıyorum.

Çözüm
Anakartın BIOS'u güncel olmadığı için işlemciyi desteklemiyor olabilir. Daha düşük nesil ile bilgisayarı açıp BIOS güncelleyip görüntü alaiblirsiniz.
Eğer monitör, sistem çalışırken "sinyal yok" hatası veriyorsa şunları sırasıyla yapmanı öneririm;
1) monitöre anakart üzerinden görüntü vermeye çalış BIOS ekranı bile gelmiyorsa bu dediklerimi yap.
2) RAM'lerde arıza olabilir veyahut oturmamış olabilir soketteki yerlerini değiştirip tekrar dene veyahut sırasıyla dene.
3) elektriği kes ve BIOS pilini çıkar 1 - 2 dakika bekle veya garanti olsun diye biraz daha bekleyebilirsin.
4) BIOS pilini çıkar ters tak 1 dakika beklet bir ihtimal kısa devre yapmış olabilir diye dene.
Sorun ihtimali olan donanımlar anakart, RAM veyahut işlemcide
Benimkisi tahmin deneme yanılmayı yoluyla bulabilirsin ancak ve ancak.

Not: Arkadaş sistem yeni ne arızası şimdi durduk yere bunları yazıyorsun diyenler çıkabilir :D. Bazı satıcılar ayıplı mal gönderebiliyor veya yolda gelirken kargoda sorun olabiliyor diye yazdım. Tabi ki bunlar sadece birer varsayım tamamen yukarıdaki arkadaşında dediği gibi BIOS un güncellenmesi gerekiyor olabilir.

Kaçak akım/kısa devre gibi ihtimallere karşı bir çözüm önerisi yazayım denemeni tavsiye ederim.
Öncelikle monitörü ve kasayı prizden çek 1-2 dk kalsın o şekilde.
Daha sonra herhangi bir metal parça da olur ama tornavida ile de olur;
Güç kaynağı girişinde 3 adet metal soket çıkış uçları mevcut, bu üç ucu 2'şer 2'şer birbirlerine değdirerek güç açma tuşuna 5-10sn basılı tutarak statik elektriği boşaltıyoruz. Her bir ucu birbirleri ile bu şekilde yapıyoruz büyük ihtimalle sorunun çözülebilir.

Dosya Ekleri

• DSC09713.jpg
    DSC09713.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı