Kasa egzoz fan ses sorunu

CooLPa

Decapat
Kasa arkasındaki sıcak havayı atan egzoz fan ses yapıyor diye söküp, kaç pin diye bakmak için söktüm. Devam ederse yeni 120 mm fan alacaktım. Takarken sys 4'e taktım. Her şey normaldi. Oyuna bir girdim, PC sadece boşta 50-60 derece. Oyunda 85 derecelere çıktı. Normalde boşta 30'larda, oyunda 65-68 falandı. Söküp tekrar kasa üzerindeki pin bağlantılı kabloya taktım düzeldi. Benim anlamadığım sys yeri egzoz fan için değil mi? Yukarıda kablodan çıkarıp, sys 4'e takınca nasıl oluyor da işlemci dönen fan soğutmayı kesiyor? Mantığa ters değil mi? Nasıl oldu bu iş? Birisi nerede yaptığımı söyleyebilir mi? Ses devam ederse fan alacağım. Kesildi baya sessizdi. Metal fana yaklaşmış elimle ittim dışa doğru öyle taktım fanı.

Usa da yasiyorum klavye farkli imla kurallarindan dolayi ceza yemistim cevap yazamiyordum, arkadaslar kasanin arka egsoz fan sesi yaptigi icin actim kasayi islemciye ve kablolarina dokunmadim arka egsoz fanin kasa kablo pin baglantisini cikartip sys4 e taktim mobo uzerinde yani sonra acinca kasa turbo modda gibi calismaya basladi tum fanlar dondugu halde islemciye dokunulmadigi halde islemci sogutucusu islevsiz kaldi geri acip eski haline mobo yerine kasa kablosuna taktim egsoz pini
Kasa Rohidum 950 fx8300 gtx 950 idi
4 yil evvel aldigimda ,
2.5 yil once msi z270 tomahawk
i5 7600k oc 4.6 ghz 1.16Volt
Msi gaming x 1060 6gb
Sistem yaptim kasa ici komple degsitirim
((( Anlamadigim sey arka egsoz fan kablo pinini kasa kablsoundsn cikarip sys 4 e takinca neden islemci calistigi halde gorevini yapmiyordu )))
Amacim ariza ses sebebi fan ise kac mm ve kac pin ise ayni tip fan alicaktim
Kasa degistirmek ile ugrasmak istemiyordum
Yobleri
Hava akış yönü yanlış ise olabilir. Bir şema veya fotoğraf ile fanların üfleme yönlerini gösterebilir misiniz?
[/QUOTE suan is yerindeyim dostum yonleri dogru kasa baglanti problemli sanirim
Konu kapanabilir kasa modeliyle alakaliymis
Halettim eski yerine takarak tesekkurler....

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı