Kasa fan dizilimi nasıl olmalı?

Dejawu61

Centipat
Merhaba,
Ön tarafta 3 tane 120 mm fan ile birlikte gelen bir kasa alacağım, niyetim 3 tane daha fan alıp bir arkaya, 2 de üste olmak üzere egzoz fanı olarak takmak, ancak fanları alana kadar öndekilerin birini söküp arkaya egzoz fanı olarak takmayı düşünüyorum.
Bu durumda öndeki fanlardan en alttakini mi yoksa en üsttekini mi arkaya almak daha mantıklı olur, ikisi arasında kayda değer bir fark olur mu?

Merhaba,
Ön tarafta 3 tane 120 mm fan ile birlikte gelen bir kasa alacağım, niyetim 3 tane daha fan alıp bir arkaya, 2 de üste olmak üzere egzoz fanı olarak takmak, ancak fanları alana kadar öndekilerin birini söküp arkaya egzoz fanı olarak takmayı düşünüyorum.
Bu durumda öndeki fanlardan en alttakini mi yoksa en üsttekini mi arkaya almak daha mantıklı olur, ikisi arasında kayda değer bir fark olur mu?
Hangi kasayı alacaksınız?

Öndeki 3 tane dışardan içeriye alacak.
En arka 1 tane egzoz olacak (havayı dışarı atacak)
Üstteki 2 tane egzoz olacak. Isınan hava yükselir ve böylece kasanın içindeki sıcak havayı dışarı kolayca atabilecek. Aşağıya fan takmayın!

Gereksiz pahalı bir kasa bence. Bunu tercih edin, tabii size bağlı issteğinizi alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı