Kasa Fan Önerisi 120mm

mtn1463

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, kasamın önünde 3 adet fan var ancak yetersiz daha kaliteli fanlar almak istiyorum karar veremedim yardımınıza ihtiyacım var.

Corsair Air Series AF120 Led Red Quiet Edition HighAirflow Fiyatı hava akışı: 52.19 CFM
Cooler Master MasterFan Pro 120 Air Balance RGB LED 120mm Fiyatı hava akışı: 42.7 CFM

Yukarıya koyduğum fanlar gereksiz RGB aydınlatmalı ve fiyatları çok düşük değil bunlar kadar performanslı ve kaliteli önerileri olan var mı? Neden aynı fanın RGB aydınlatmalı olmayanı yok ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın önüne veya arkasına koyacağın fan, işlemci sıcaklığını pek etkilemez. İçerisi sıcak hava dolu değilse daha fazla hava pompalaman bir şeyi değiştirmeyecek.

Radyatör üzerindeki fanı, statik basıncı daha yüksek bir fanla değiştirmen daha yararlı olur. Kasa fanı için CFM, işlemci fanı için mmHG değeri önceliğin olsun 👍

Ayrıca soğutmanın neden yetersiz olduğunu düşünüyorsun?
Anakart 40 dereceleri görüyor. Önerdiğiniz fanı inceledim gayet uygun siz memnun musunuz?
Kasanın önüne veya arkasına koyacağın fan, işlemci sıcaklığını pek etkilemez. İçerisi sıcak hava dolu değilse daha fazla hava pompalaman bir şeyi değiştirmeyecek.

Radyatör üzerindeki fanı, statik basıncı daha yüksek bir fanla değiştirmen daha yararlı olur. Kasa fanı için CFM, işlemci fanı için mmHG değeri önceliğin olsun 👍
İşlemci max yükte 65 dereceyi geçmiyor. Anakartın daha serin çalışmasını istiyorum sadece.

@mtn1463 2 tane aldım ve harikalar. Full hızda çalışırken bile kasa yanına gitmedikçe sesi duyamazsınız. Teknik özellikleri zaten harika fiyatına göre.

Ayrıca soğutmanın neden yetersiz olduğunu düşünüyorsun?
Bu fandan ben de sipariş verdim, özellikleri ve fiyati cok iyi görünüyor. Egzoz olarak kullanacağım, hem bu sayede elimle hızını da ayarlarım.
Nanokatalog bir de hızlı gönderse cok iyi olacak. 1 haftadir tedarik surecinde.

Merhabalar arkadaşlar, kasamın önünde 3 adet fan var ancak yetersiz daha kaliteli fanlar almak istiyorum karar veremedim yardımınıza ihtiyacım var.

Corsair Air Series AF120 Led Red Quiet Edition HighAirflow Fiyatı hava akışı: 52.19 CFM
Cooler Master MasterFan Pro 120 Air Balance RGB LED 120mm Fiyatı hava akışı: 42.7 CFM

Yukarıya koyduğum fanlar gereksiz RGB aydınlatmalı ve fiyatları çok düşük değil bunlar kadar performanslı ve kaliteli önerileri olan var mı? Neden aynı fanın RGB aydınlatmalı olmayanı yok ki.
Kasanın durumunu, şeklini keşke söylesen de biz de sormasak yani. Sadece ön tarafta mı 3 adet fan var? yan panel, arka egzoz, üst taraf, yerin de fan var mı? var ise kaç tane var? Ana kart 40 derece ama, hangi şartlar da 40 derece olduğunu yazarsan, daha mantıklı, daha doğru cevap verebiliriz. Ortam sıcaklık derecesi nedir hangi ortam sıcaklığın da bu değeri alıyorsun? İşlemci sıcaklığını bile soru üzerine yazmışsın tebrik ederim:) Yükte işlemci 65 derece, 40, 41 derece de, ana kart ne var bunda? Endişelenecek pek bir sorun göremiyorum ortada:) 42 yi görüyor bende de, ayarlarla pek oynama derim yaz ayındayız. Gerekiyor ise, arka egzoz fanı var diye düşünerek, yan panele, ve üst tarafa da takman daha yararlı olur. Hava akışı daha iyi olur, varsa tabi. Değiştirip, takacağın fanlar daha mı iyi olacak diye düşünüyorsun?

Son düzenleme:

Benim tavsiyem asla mf120ab modeline bulaşmaman yönünde olur. Benim ML240L soğutucumda 2 adet var %100 hızda uçak kalkıyor zannedersin resmen.

Geri
Yukarı