Kasa fanı çok ses çıkarıyor

Daha fazla  
Fanı bilerek kasaya takmadım elimde tutarak bilgisayarı çalıştırdım hiç ses yok ama kasa ile temas ettiği zaman inanılmaz işkence verici ses çıkartıyor sanki ilk çıkan elektrikli süpürgeler gibi, sizce ne yapmalıyım.
Not : SpeedFan gibi program önermeyin ne olduysa bu program yüzünden oldu, 3 tane kasa fanım bozuldu şimdi yenilerini taktım sorun çıkartan arka taraf fanı.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Anlattığına bakarak %99 fanı düzgün takmadığın için. Vidalar tam sıkılmıyor. Kasa ile arasında boşluk kalıyor. Bu boşluk fan çalışırken titreşim sayesinde kapanıp açılıyor. Bu yüzden ses çıkıyor. Patafix çok iyi bir çözüm olabilir. Ama önce vidaları adam gibi sıktığından emin ol.

Bilenlerin sözünün üstüne söz söylemek olmaz ama dediğine göre vida bağlantılarını yalama yapmış olabilirsin. Yahut tam oturmamıştır diğerlerinin de söylediği gibi...
Şu fanı öneririm:
Air Serisi AF120 PERFORMANCE EDITION 120MM FAN - Vatan Bilgisayar

Ben kullanıyorum. Vida bağlantılarının çevresi kauçuk-lastik gibi birşey, o yüzden titreşimi emiyor, ses yapmasını engelliyor. Tabi bu linkteki performance edition, quiet edition daha sessiz...

Aynısı benim bilgisayarımda da var. 3 adet fan var kasanın kapağını açınca ses azalıyor ama ben henüz kalıcı bir çözüm bulamadım belki de sorun fanlarla ilgilidir .bazı fanların sesleri ve çalışma biçimleri bios ayarlarından ayarlanıyor diye biliyorum ama belki de parayı basıp ultra silent fan almak lazım.sizin görüşleriniz ve önerileriniz nelerdir ?

Patafiks ile birleştirip vidaları sıkıca sıktım ve işe yaradı yardım eden herkese teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar.

Hiç bu kadar fark beklemiyordum başım ağırdı yemin ediyorum. :D Gerçekten çok teşekkür ederim büyük bir iyilik yaptınız. :)

Ve zaten dediğiniz gibi pek sıkı değillerdi ve araya patafiks yardımıyla iş hal oldu.

Xigmatek Xaf Serisi 120Mm Beyaz Led Fan - Vatan Bilgisayar @salihkut arkadaşım ben bunları kullanıyorum arkadaşların yardımı üzerine artık hiç ses çıkartmıyor sana da bunları önereririm @MF arkadaşımız sağolsun onun dediği gibi yaparsın ve rahatına bakarsın (y)

selamlar, sevgiler.
Benim de kasa 4 fanlı ve oyun videoları yapıyorum. Kulaklık taktığımda aman aman bir ses yok ama videoyu izlediğimde kasa fanı feci şekilde geliyor. Bunun için bir öneriniz var mı ?
Saygılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı