Kasa fanı için bağlantı yeri yoksa ne yapılmalı?

barannozdemirr

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, kullandığım bilgisayar kasası Corsair Carbide SPEC-04 mid-Tower, anakartım ise MSI B350M PRO-VDH 3200MHz. Kasayı ilk aldığımda ön tarafında 1 adet kırmızı LED fan takılıydı, daha sonrasında kasanın arka tarafına bir fan aldım yine kırmızı LED. Sıvı soğutma için bütçem yok ve kasa fanları ile hem hava akışı hem de güzel bir görüntü amaçlıyorum ancak anakartımda artık fan takıp çalıştırabileceğim bir yer kalmadı ya da var ama ben bilmiyorum. Kasanın ön tarafına 2 adet daha 12cm fan monte edebilirim ve üst tarafına 2 adet 12cm fan takabilmek için alan ayrılmış. 4 pin bağlantısı ile anakartta sadece 2 yer araştırıp bulabildim ARGB desteği yokmuş anakartımda, zaten fan kontrolcü de yok. Kısacası fan monte edebilmek için boşluklar var ancak fanları takıp çalıştırabileceğim bir yer yok. Anakartı değiştirmeli miyim yoksa alternatif bir çözümü var mıdır bu durumun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Direk PSU dan gelen kabloya takiliyor mu acaba kasa fanları. Eski tip PSU'larda takılıyordu.
Bahsettiğiniz çoklayıcılar saglıklı mı acaba?

Evet hocam. Sağlıklı olanlar var. Bu kabloyu alabilirsiniz. Molex ile besleme alıp kontrol edebilirsiniz.
AKASA FLEXA P5 AK-CBFA03-45 Power Supply (PSU) 4pin FAN ÇOKLAYICI 77,07 TL yerine 70,90 TL

Yeni konular

Geri
Yukarı