Kasa fanları aniden durdu

TheMentalist1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı kullanırken kasa fanları aniden durdu, RGB ışıklandırması da tek bir renkte yanıyor. Chrome açıktı sadece. Bilgisayarı kapatıp açtım düzelmedi. Sebebi nedir?

Dediğiniz gibi taktım ve bilgisayarı başlattım fanlar yine çalışmadı. Bilgisayar sorunsuz çalışıyor. Aynı şekilde işlemci stok fanı da. Sadece kasa fanları çalışmıyor ve normalde saniyede 100 renk veren RGB ışıkları sadece düz mavi yanıyor.
Anakart veya PSU'da problem olabilir.
Muhtemelen PSU'da problem var PSU giderek bozuluyor olabilir dikkatli olun

Anakart veya PSU'da problem olabilir.
Muhtemelen PSU'da problem var PSU giderek bozuluyor olabilir dikkatli olun
FSP HV Pro 550 modelini almıştım özellikle. Gamepower PSU’yu hiç kullanmadım. FSP’yi alalı 2.5 ay olmuştur. Bugüne kadar 3 kez elektrik kesintisi yaşadım fakat sonrasında hiçbir sorun olmadı. Bir anda PC çalışırken fanların durması çok garip geldi. Sanırım servis yolu gözüktü PC’ye :(

FSP HV Pro 550 modelini almıştım özellikle. Gamepower PSU’yu hiç kullanmadım. FSP’yi alalı 2.5 ay olmuştur. Bugüne kadar 3 kez elektrik kesintisi yaşadım fakat sonrasında hiçbir sorun olmadı. Bir anda PC çalışırken fanların durması çok garip geldi. Sanırım servis yolu gözüktü PC’ye :(
Diğer parçalara da zarar verebilirsin bulabilirsen farklı bir PSU ile deneme yap arızanın nereden kaynaklandığını bul kablo çoklayıcı ile çalışan fanın kablosunu çoklayarak diğer fanları çalıştırabilirsin

Diğer parçalara da zarar verebilirsin bulabilirsen farklı bir PSU ile deneme yap arızanın nereden kaynaklandığını bul kablo çoklayıcı ile çalışan fanın kablosunu çoklayarak diğer fanları çalıştırabilirsin
Yarın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek durumu bildireceğim. Tüm parçaları aynı yerden almıştım, garanti kapsamında olmalıdır diye düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı