Kasa fanları çalışmıyor

lerumma

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Benim ekran kartım bozulmuştu. Ben de fırınlama yapıp olayı çözdüm fakat bilgisayarı çalışınca pat diye ses geldi. Bilgisayar çalışmaya devam etti fakat kasa fanları çalışmamaya başladı. İşlemci fanı güç kaynağının fanı ve ekran kartının fanı çalışıyor fakat kasa fanları çalışmıyor. Sirkülasyon olmayınca ısınma sorunu yaşamaya başladım. Sorunun fanlarda mı kablolarda mı yoksa port girişlerinde mi olduğunu anlamak için farklı portlara yerleştirdim. Cha_fan 2'ye koydum fakat yine çalışmadı. Kasanın bir ön bir arka fanı var. ön fan kablosu yetişmediği için ara kablo kullanıyorum hem ön hem arka fan bir porta yani cha_fan 1'e bağlı. Ara kabloyu çıkartıp denedim ikisi yine çalışmadı ayrı ayrı taktım vesayre. Geriye kalan tek iş yeni bir fan almak eğer o da çalışmazsa ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Yanma problemi fanların ikisi de bağlı olduğu için ikisininde etkilendiğini düşünüp umutlanıyorum. Sizce sorunun kaynağı nedir ve önüne geçilebilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı