Kasa Fanları Nereye Takılmalı?

Paşazade

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni 3 adet soğutucu fan aldım, kasamda nereye montaj etmemi önerirsiniz? Bir de nasıl olacağı hakkına tavsiyelerinizi bekliyorum. Güzel bir hava akımı olsun istiyorum. İyi günler.

Dosya Ekleri

• Thermaltake kasa 2.jpg
    Thermaltake kasa 2.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 275
  • Thermaltake kasa 3.jpg
    Thermaltake kasa 3.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 130
  • Thermaltake kasa.jpg
    Thermaltake kasa.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 220
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Yeni 3 adet soğutucu fan aldım, kasamda nereye montaj etmemi önerirsiniz? Bir de nasıl olacağı hakkına tavsiyelerinizi bekliyorum. Güzel bir hava akımı olsun istiyorum. İyi günler.
Kasaya takabilirsin.
Şaka bir yana. Bir egzoz fanı, geriye kalan 2 fanı da kasanın hava alan bir yerine takabilirsiniz.

Kasanın önündeki ve arkasındaki fanlar kasaya soğuk hava üflemeli, arka ve üstteki fanlar ise içerideki sıcak havayı dışarı atmalı. Buna göre montajı yapabilirsiniz.

IMG_1890.jpg
Hava akışı böyle olmalı. Arkadaki ve üstteki fanlar dışarı üfleyecek ön yan ve alttaki fanlar içeriye üfleyecek.

Aynı kasa var ısınıyor. Benim önde ve üstte toz koruma için plastik süngerler var, hava akışını yavaşlatıyor.

Bir de fanlar yavaş hızlı alırsa arkadaş verimli olur. Hızlı ses çıkarıyor diye 1400RPM aldım, sessiz kullanıyorum ve Corsair'in 150 TL'lik fanları bile var. 50 TL'likten farkı neredeyse yok. Alırken fan kutusunun arkasındaki hava akımı-akışı dB'ye bak. Benim fanı görsen en kalitesiz ama en sessizi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı