Çözüldü Kasa fanlarının devirleri nasıl artırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Amogaçi

Hectopat
Arctic F120 pwn fanlara sahibim. Bilgisayarın güç tuşuna bastığımda fanlar son devirde 2-3 saniye dönüp tekrar alt devirlere düşüyor ve bilgisayar açılıyor. Yalnız bir şey fark ettim ben oyunlardayken kasa fanı sanki boştaymış gibi çok da hızlı olmayan bir hızda dönüyor. Hatta kasanın dandik stok fanlarında aldığım sıcaklık değerlerini bu yeni fanlarda da alıyorum. Tahminim şu yönde, kasa fanı oyun esnasında bence olması gerektiğinden daha az bir devirde dönüyor. Fanların oyunlarda daha hızlı dönmesini nasıl sağlayabilirim?

Çözüm
Yük durumuna bağlı olarak değişir. PWM fanlar otomatik dönerler. Eğer hızlı dönmesini istiyorsan manuel olarak BIOS'tan fan eğrisini değiştirebilirsin.

BIOS'tan "Monitor" sekmesine girip fanın takılı olduğu porta tıkla ve orada fan eğrisi çıkacak karşına. Oradaki çubukları istediğin gibi değiştirip kaydet.

1669654701812.png
Yük durumuna bağlı olarak değişir. PWM fanlar otomatik dönerler. Eğer hızlı dönmesini istiyorsan manuel olarak BIOS'tan fan eğrisini değiştirebilirsin.

BIOS'tan "Monitor" sekmesine girip fanın takılı olduğu porta tıkla ve orada fan eğrisi çıkacak karşına. Oradaki çubukları istediğin gibi değiştirip kaydet.

1669654701812.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı