Kasa havalandırmasını ne şekilde yapmalıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Bildiğiniz üzere Aopen Nagas G6 kasa aldım ve yanında 4 adet mavi led ( tanesi 18 TL ) 1 tanede 12 cm kırmızı led fan var.

2 tane mavi fanı üst çekmeceye 1 tanesini egzoz 1 tanesini de ön tarafa yerleştirdim.

Üst taraftakinin 1 tanesi havayı içeri alırken diğeri ise havayı içeri pompalıyor . ( Cpu için )

Egzoz fanı dışarı ön kapaktaki de içeri hava veriyor. Ayrıca üst taraftaki çekmecede toz filtresi var ve havanın dışarıya çıkamadığını düşünüyorum.
Elimi üst tarafa koyunca hiç hava alamıyorum.Ama kapağı kaldırdığımda 1 fan dan bile baya iyi bir hava akımı geliyor suratıma.

Bir değişiklik yapmalı mıyım? Mesela toz filtresini kaldırmak gibi .

2. bir sorun ise kasanın yanında gelen egzoz (kırmızı led ) fan çok hoşuma gitti. Çok hoş bir rengi var ve hava akımı da gerçekten çok iyi.

Fanları kasadan çıkartıp kutusuna koyup geri götürsem ve fanları kırmızı renklisi ile değiştirsem kabul ederler mi ?
Böyle bir hakkım var mı ? Rengini beğenmedim kırmızı daha iyi durdu evde. Kırmızısından istiyorum desem takas ederler mi ?
Gerçi hepsi çok anlayışlı ve güler yüzlü insanlar :D Bir sorun olur mu yani ?

3. sorun şu: Ekran kartım eski kasamda boşta iken hep 40 derecede çalışıyordu. ( internette dolaşırken. )
Şuanda da internette dolaşıyorum ama kartın sıcaklığı 47 derece. Soğuması gerekirken daha çok ısınıyor :D Counter Skrite açınca da 38 e düşüyor :DBir terslik yok mu bu işte ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu resimdeki gibi yaparsanız kasa içi hava sirkülasyonunu daha iyi sağlarsınız. Isınan hava yukarı çıkacağı için kasanın önünde varsa alt ( taban ) daki fanları kasa içine doğru üflesin. Kasanın arkasındaki egzoz fan ve varsa tavandaki fanlarda dışarı doğru üflemelidir.

Havayı; ön fanlar içeri, arka kapak dışarı, üst fan dışarı, yan fanlar içeri verecek şekilde düzenlenmesi gerekiyor bildiğime göre.

Evet kasa yan fanları içeri hava basmalı ön tarafla birlikte, kasa yan kapağımda fan yuvası yoktu modifiye ettim bir fan tam işlemci fanının üzerine, diğeri de ekran kartının tam altına, havayı çektiği fanın önüne hava pompalıyor :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı