Kasa içi kablo düzenlemesi ile daha iyi hava akışı

Ben de RECEP abiye sıfır veriyorum. Ama bu sıfır, recommended (öneriyi) tam çevirmediği için.
Öneri yazısında (altta) iyi bir O.C için mavilere takınız denmektedir:)

Recep abi resmi yapıştırmadan önce konuşan az önceki çocuklardan hiç bir kelime yok. :D

Angel, her P8Z77 serisi aynı özelliklere sahiptir hemen hemen. Ne fark eder ister Deluxe ister Pro olsun. Hepsinin mavi slotları 2 ve 4 dür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yıllardır yanlış yanlış takmışım, Recep Baltaş olaya el koydu :D Hemen 1. ve 3. slotta takılı olan RAM'lerimi 2. ve 4. slotlara takıyorum.

Anakartın kitapçığına baktığımda RAM slotları ile ilgili bir bilgi göremedim. 2. ve 4. slotlara RAM'leri taktığım da bilgisayar boot olmuyordu, kısacası ben doğru takmışım her markada slot yeri değişiyor.
lgim0004.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'in tek kanal zaten senin, ne fark eder. :D Çift kanal mimarisi başta bozulmuş bir kere onun. ;)

Ben yıllardır yanlış yanlış takmışım, Recep Baltaş olaya el koydu :D Hemen 1. ve 3. slotta takılı olan RAM'lerimi 2. ve 4. slotlara takıyorum.

Anakartın kitapçığına baktığımda RAM slotları ile ilgili bir bilgi göremedim. 2. ve 4. slotlara RAM'leri taktığım da bilgisayar boot olmuyordu, kısacası ben doğru takmışım her markada slot yeri değişiyor.
lgim0004.jpg

Sen 1. ve 3. slotlara takacaksın. Bak kullanım kılavuzunda şu şekilde yazıyor.

For best performance and compatibility, we recommend that users give
priority to the orange DIMMs (DDR3_1/DDR3_3) when installing DIMMs

Yani en iyi performans ve stabilete için, RAM'leri turuncu slotlara (DDR3_1/DDR3_3) takmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu da kullanım kılavuzu: http://download.ecsusa.com/dlfileecs/manual/mb/p4/G41T-M9/G41T-M9V10B.pdf

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı