Kasa içi PSU neye göre seçilmeli?

mertkarats

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar sistem toplayacağım fakat kasa seçimini neye göre yapmalıyım? Kasa içindeki güç kaynağını 500 W, 600 W neye göre seçmeliyim?

PSU altta olmalı. Üstte fan yuvası olmalı takmasan bile ise yarar. Takacağın karta göre değişir kaç watt olacağı. Aslında ayrıntılı bir konu bu. Çok fazla değişken var. Beklentiler de önemli.

eXtreme Power Supply Calculator buradan gereken gücü öğrenebilirsiniz. Kasa seçimini anakartın boyutuna (ATX, mATX, eATX) göre yapmalısınız. Mid Tower kasalar, eATX haricindeki anakartlara uyumludur. Ekran kartınızın uzunluğu da önemlidir. Toplamak istediğiniz sistemi ve bütçenizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Screenshot_2015-11-15-19-07-38.png

Bu sisteme bu kasa 650w güç kaynağı yeterli mi

2400 lira.png

Bunu al. İçin rahat olsun 650 watt rahat yetecek.
1. Everest kalitesiz bir markadır, önermiyoruz.
2. Z97 anakart alacaksan 4690K işlemciden aşağı inmemen lazım, yoksa Z serisi anakartın anlamı kalmaz.
3. R9 380, GTX 960'dan daha performanslıdır.

Sen hangi siteden topladım acaba fiyatlar daha uygun gözüküyor . Birde amd ekran kartı daha öncesinde kullandım başıma çok iş açtı . O yüzden gtx 960 tercih ettim . R9 380 neden gtx den daha performanslı herkes gtx 960 önerirken senden böyle birşey duydum o yüzden merak ettim açıkçası . Bide bütçe 2500 - 3000 TL arası

Sinerji.gen.tr'den topladım. Güvenilir bir sitedir, şüpheniz olmasın.
R9 380, GTX 960'dan genel olarak 5-10 FPS önde. AMD ben de çok önermiyorum ama bu seri gerçekten başarılı. Eski modeller gibi cayır cayır yanıp çok güç harcamıyor.
Bütçeniz 3000 lira ise yeni bir sistem toplayayım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı