Kasa için konum tavsiyesi

onurtepe_t

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasayı yeni aldım. Hava akışı vs çok bilgim yok kasanın sadece önü açık ve kapalı yerler açılmıyor. Burada sıkıntı olur mu? Yazıcının oraya ya da sol tarafa mı koyayım yoksa kasanın olduğu yerin sol bölümünü kestireyim mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-02-02-31-03-644_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2021-03-02-02-31-03-644_com.facebook.katana.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 148
Daha az tozlanması için.
Yanlış. Daha az tozlanır fakat ısınan hava yukarı çıktığı için daha fazla ısınır. Tavsiyem kasayı o bilgisayar düşmanı bölmeden çıkartıp hemen yanına arkasındaki duvara 3-4 parmak mesafe bırakacak şekilde koymanızdır. @onurtepe_t

Sağ taraftan bahsediyorsunuz değil mi?
Evet, aynen öyle. Kasanın ferah olduğu herhangi bir yere koymanız yeterlidir. Kasanın havalandırmasını bir insan gibi düşünün. Kapalı ortamda rahat nefes alamaz. Ayrıca tozlanma sizin için dert değilse yere direkt parke in üstüne koymak özellikle yaz aylarında çok önemli. Çünkü zemin her zaman daha soğuk olur kasa içi genel sıcaklık 3-4 derece düşer. Fakat sıcaklıklara çok hassas takılmayan tozlanmaya karşı bilgisayarınızı temizlemeye üşenen biriyseniz idğer arkadaşın belirttiği gibi masanın üstüne koyabilirsiniz.

Kapalı alanlarda kasa ısınır. Çıkarıp açık bir yere koyun.

Haklısınız. İlk aldığımda önü de kapalıydı. Çok az boşluk vardı önde. Dolap kapağı vardı. Bilgim olmadığı için sıkıntı yok dedim. Öyle birkaç gün tek kullandım. Arada birçok hafiften de olsa içeride sıcak hava biriktiğinden plastik metal karışımı çok hafif bir koku hissediliyordu. Kasaya herhangi bir zarar vermiş midir?
Evet, aynen öyle. Kasanın ferah olduğu herhangi bir yere koymanız yeterlidir. Kasanın havalandırmasını bir insan gibi düşünün. Kapalı ortamda rahat nefes alamaz. Ayrıca tozlanma sizin için dert değilse yere direkt parke in üstüne koymak özellikle yaz aylarında çok önemli. Çünkü zemin her zaman daha soğuk olur kasa içi genel sıcaklık 3-4 derece düşer. Fakat sıcaklıklara çok hassas takılmayan tozlanmaya karşı bilgisayarınızı temizlemeye üşenen biriyseniz idğer arkadaşın belirttiği gibi masanın üstüne koyabilirsiniz.

Masanın üstüne sığmıyor. Sağ tarafta kötü görüntü olur biraz ama mecbur koyacağım sanırım. Sizce tahtayı kesmek mi mantıklı sağ tarafa koymak mı? Masanin güvenliğini bozulur mu diye diye şüphe duymuyorum değil.

Haklısınız. İlk aldığımda önü de kapalıydı. Çok az boşluk vardı önde. Dolap kapağı vardı. Bilgim olmadığı için sıkıntı yok dedim. Öyle birkaç gün tek kullandım. Arada birçok hafiften de olsa içeride sıcak hava biriktiğinden plastik metal karışımı çok hafif bir koku hissediliyordu. Kasaya herhangi bir zarar vermiş midir?

Masanın üstüne sığmıyor. Sağ tarafta kötü görüntü olur biraz ama mecbur koyacağım sanırım. Sizce tahtayı kesmek mi mantıklı sağ tarafa koymak mı? Masanin güvenliğini bozulur mu diye diye şüphe duymuyorum değil.
Öncelikle ilk sorunuza cevap vereyim. Kasanızın modelini bilmiyorum fakat kasalar genelde aşırı ısıya dayanacak temperli cam'lara ve çelik alaşımlı alüminyum kapaklar sahiptir. Kolay kolay erimezler. Diğer sorunuza gelecek olursak o bölmeyi tamamen kestirip farklı bir ayak monte ettirebilirsiniz. Ama ben olsam uğraşmazdım. Estetik için soğutma performansından feragat edemem. Fakat yine de son karar sizin.

Geri
Yukarı