Kasa içine LED nasıl bağlanır?

Yasin2000

Centipat
Elimde fotoğraftaki gibi bir LED var kablo vb. yok bunu kasaya nasıl takabilirim? Lehim makinem var USB'ye taksam çalışır mı veya PSU'nun neresine takabilirim, bilen var mı?

Dosya Ekleri

• 20210610_162850.jpg
    20210610_162850.jpg
    456,4 KB · Görüntüleme: 231
Hocam evet. Sarı siyah kabloyu kesip lede bağlayabilirsiniz. Diğer 2 kabloda kırmızı siyah olması lazım. Onlara gerek yok, soketlerinde durabilirler yani kesmeye gerek yok.

Power'dan gelen Molex kablosuna takılabilir. Sarı ve siyah kablolar 12v verirler. İşine yaramayan bir Molex'ya da SATA güç kablosuda olur UC'unu kes kabaca anlatıyorum ya da konnektör tak sarı ve siyah olana bagla sarı + dır. Diğer ucları da kısa devre yapmasın diye bağla. Böyle yapabilirsin.
kisa devre yapmasin diye bagla derken uclarini koreltiyim yani yoksa birbirinemi bagliyim?

Elimde fotoğraftaki gibi bir LED var kablo vb. yok bunu kasaya nasıl takabilirim? Lehim makinem var USB'ye taksam çalışır mı veya PSU'nun neresine takabilirim, bilen var mı?

Şahsen galiba bende de aynı LED'ten var ben bağladım tek yapman gereken şey bir USB kabloya+ ve - şeklinde yani siyah ve kırmızı kabloları letin + ve - kısmına bağla çalışacaktır.

Artı -2 Eksi
Şahsen galiba bende de aynı LED'ten var ben bağladım tek yapman gereken şey bir USB kabloya+ ve - şeklinde yani siyah ve kırmızı kabloları letin + ve - kısmına bağla çalışacaktır.

USB'ler 5 Volttur. Arkadaşın LED'i 12V. USB ile çalışmaz çalışsa dahi aydınlatmayacak kadar az ışık verir.

Bilgili olmadığımız konulara yazmayalım.

Daha önce kasama ARGB şerit alıp ucunu değiştirip kasama bağlamıştım. RGB şeritlerde aynı mantıkla bağlanabilir, çok uzun değilse ve anakart destekliyorsa PSU'ya takmaktansa anakarta takmak çok daha iyi olur. Kasanın ışıklarını kapatmak için her seferinde PC'yi kapatıp kabloyu söküp tekrar açmasındansa anakarttan yapması daha kolay olur.

Artı -2 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı