Kasa kapağı açıkken ekran kartı sıcaklığı 10 derece düştü

Kalipsogen

Hectopat
Ekran kartım normalde Red Dead Redemption 2'de 2 saatlik oyunda 77 dereceyi görüyorken kasa kapağını açtığımda aynı RPM değerleri varken 67-68 arası gidip geldi. Kasamın hava sirkülasyonu kötü sanırım ama en iyi şekilde nasıl bir hava sirkülasyonu yaparım bilemiyorum. 2 tane fan var biri önde biri arkada olmak üzere. 2 tane daha üst tarafına egzoz fan alsam yeterli olur mu? Kaç adet fan almalıyım ve nerelere koymalıyım sizce? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım normalde Red Dead Redemption 2'de 2 saatlik oyunda 77 dereceyi görüyorken kasa kapağını açtığımda aynı RPM değerleri varken 67-68 arası gidip geldi. Kasamın hava sirkülasyonu kötü sanırım ama en iyi şekilde nasıl bir hava sirkülasyonu yaparım bilemiyorum. 2 tane fan var biri önde biri arkada olmak üzere. 2 tane daha üst tarafına egzoz fan alsam yeterli olur mu? Kaç adet fan almalıyım ve nerelere koymalıyım sizce? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Ön tarafa 2 üstede 1 tane koyabilirsiniz.

İyi hava akışına sahip olmayan bir kasaya ne kadar fan takılırsa takılsın, iyi hava akışına sahip bir kasa gibi olmaz.
Kasa değiştirmek daha mantıklı. Değiştirmezsen olduğu gibi devam et, fanlara boşuna para verme.

Kullandığınız kasa modeli nedir?

İyi hava akışına sahip olmayan bir kasaya ne kadar fan takılırsa takılsın, iyi hava akışına sahip bir kasa gibi olmaz.
Kasa değiştirmek daha mantıklı. Değiştirmezsen olduğu gibi devam et, fanlara boşuna para verme.

Kasan mesh bir yapıda (önü açık, delikli) değilse fan alman gerekmez çünkü hava alamayacakları için bir işe yaramayacaktır.

https://www.hepsiburada.com/aerocoo...uncu-kasasi-ae-aeroengine-rgb-pm-HB00000GOZAG kullandığım kasa bu. Yorumlarına baktım forumlarda kasanın hava akışına iyi demişler acaba ben mi az fan kullanıyorum diye düşündüm.

Kasa değiştirmek daha mantıklı. Değiştirmezsen olduğu gibi devam et fanlara boşuna para verme.

Hocam zaten.

https://www.hepsiburada.com/aerocoo...uncu-kasasi-ae-aeroengine-rgb-pm-HB00000GOZAG kullandığım kasa bu. Yorumlarına baktım forumlarda kasanın hava akışına iyi demişler acaba ben mi az fan kullanıyorum diye düşündüm.

Hava akışı kötü değil ama iyi de değil.

Ekstra fan alıp yapacağınız masrafa biraz daha ekleyip hava akışı daha iyi ve yeterli sayıda fan içeren bir kasa alabilirsiniz diye düşünüyorum. Yan tarafı açık şekilde bariz bir şekilde sıcaklık düşüşü ki sizde 10 derece birden düşmüş, hava akışının kötü olduğunu gösterir. Açıkçası bir sürü fan da ekleseniz hava akışı yeterliliğini sağlayamaz.

Hocam zaten 77 dereceler felaket denilecek kadar kötü değil ekran kartı 85+dan sonra tehlikeye giriyor yeni kasa falan almanızın bir gereği yok, ön kısma koyabiliyorsanız 2 tane üstete 1 tane fan koyun ekran kartınada undervolt yapın o sıcaklık 70i zaten geçmez bir daha.

Geri
Yukarı