Kasa Kapağı Kapalı Olunca Ekran Kartı Isınıyor

Solidtor

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim Asus Expedition model GTX 1050Ti ekran kartım ve AMD Ryzen 3 1300x işlemcim var, kasanın bütün parçalarını son kısıma yazacağım. Problemim şu; kasanın kapağı kapalı olduğu zamanlarda ekran kartının fanı kaç olursa olsun yüksek sıcaklıkta olduğunu gördüm, kasanın kapağını açtığımda ise 70 dereceden 56-57 bazen 58 derecelere kadar düştü, tahminimce hava akımı çok kötü, sizce ben kapağı açık bırakarak mı kullanmalıyım yoksa ekstra fan takarak bu sorun çözülür mü? (Kasada 3 tane fan var.)
Sistemin bütün parçaları:
  • Ryzen 3 1300x İşlemci
  • Asus Expedition GTX 1050Ti Ekran kartı
  • MSI B350M PRO-VDH Anakart
  • Gskill 8 GB RAM
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM Harddisk, sistemde SSD bulunmamaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa alındığında olan fanlardı, ters monte yapılacağını pek sanmıyorum.
Kabloları kasanın arkasından doğru dolandır yani kablolamayı sıfırdan yap eğer kablolar dışardaysa bir de fanlar çalışırken hepsi içeri doğrumu üflüyor diye bir bak. Egzoz fan hariç o dışarı üfleyecek. Eğer kablolama yapmayı bilmiyorsan YouTube'dan Technopat sistem toplama videolarını izleyebilirsin.

Kasanın içini gösteren fotoğraflara ek olarak bir de fanların da rahat göründüğü fotoğraflar eklersen hava akışıyla ilgili yorum yapabiliriz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı