Kasa kapağını kapatınca FurMark donması

Gasper

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, aktif olarak kullandığım RX 5500 XT ekran kartımı bir arkadaşa sattım. Cihazı alan arkadaş FurMark stres testi yaparken sistem donmuş ve birkaç kere daha testi tekrarlayınca kasanın kapağını kapatırken donduğunu fark etmiş. Ben de sapasağlam testleri geçen kart arkadaşta donunca biraz garipsedim. Bende ki sonuçların resimlerini attım. Cihazı alan arkadaşın videosunu da atıyorum. İnceleyip görüşlerini paylaşabilecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşın attığı video.

resim_2021-04-21_203432.png
resim_2021-04-21_203455.png
resim_2021-04-21_203548.png

Öncelikle merhaba, aktif olarak kullandığım RX 5500 XT ekran kartımı bir arkadaşa sattım. Cihazı alan arkadaş FurMark stres testi yaparken sistem donmuş ve birkaç kere daha testi tekrarlayınca kasanın kapağını kapatırken donduğunu fark etmiş. Ben de sapasağlam testleri geçen kart arkadaşta donunca biraz garipsedim. Bende ki sonuçların resimlerini attım. Cihazı alan arkadaşın videosunu da atıyorum. İnceleyip görüşlerini paylaşabilecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşın attığı video.

Eki Görüntüle 985894Eki Görüntüle 985895Eki Görüntüle 985897

Hocam bir de siz gidin yapın derim bu işte bir Bit yeniği olabilir sıcaklıklar normal çünkü.

Anladığım kadarıyla şöyle, FurMark testi açıkken kasanın kapağını kapatıyor ve FurMark donuyor.
Eğer böyle ise kasanın kapağını kapatırken oluşan sarsıntıdan dolayı bir sistem parçası kısa devre yapıyor ve sistem donuyor. @Yener K. hocam haksız mıyım? Siz daha iyi bilirsiniz.

Kasa kapağının temas ettiği bir yer yok yani kapatırken bir parçaya değmiyor.
Kasayı sallayarak testi yapmasını istedim yine bir sorun çıkarmadı. Sorun sadece ve sadece kapağı söküp takarken oluyor anlamsız bir şekilde.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı