Kasa kapağını kapatınca FurMark donması

Gasper

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, aktif olarak kullandığım RX 5500 XT ekran kartımı bir arkadaşa sattım. Cihazı alan arkadaş FurMark stres testi yaparken sistem donmuş ve birkaç kere daha testi tekrarlayınca kasanın kapağını kapatırken donduğunu fark etmiş. Ben de sapasağlam testleri geçen kart arkadaşta donunca biraz garipsedim. Bende ki sonuçların resimlerini attım. Cihazı alan arkadaşın videosunu da atıyorum. İnceleyip görüşlerini paylaşabilecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşın attığı video.

resim_2021-04-21_203432.png
resim_2021-04-21_203455.png
resim_2021-04-21_203548.png

Arkadaşın yaptığı yanlış bir hareket. Çalışan bilgisayara yapılmaması gerekir.

Arkadaşın yaptığı yanlış bir hareket. Çalışan bilgisayara yapılmaması gerekir.
Ben de katılıyorum ancak yine de böyle bir tepki beklemem yani bilgisayardan
Kapağı takmasın o zaman.
Ben takmazdım aslında 😀 ama işte arkadaş alıcı olduğundan pek böyle bir şey söyleyemem
Belki elektrik kaçağı olabilir hocam.
Sistem daha 4 aylıkmış. Mekan olarak da 2 farklı evde test etti yine sorun aynı

Hocam zaten arkadaş aradı vazgeçmek istedi. Benim için sorun yok cihaz garantili cihaz hala 18 ay garantisi var ancak ben arkadaştaki sorunu merak ettim.
Videoyu çekerken nedense monitörden direk kasaya odaklamış kamerayı, kapağı kasaya dokundurduğu anda gidiyor görüntü, adamda sıkıntı olduğu açık, tam bilemiyorum daha detaylı bakmak lazım fakat herhangi bir şeyden dolayı olabilir, ekran kartında bir sorun olduğunu hiç sanmıyorum, iade almanız gerekmiyor.

Videoyu çekerken nedense monitörden direk kasaya odaklamış kamerayı, kapağı kasaya dokundurduğu anda gidiyor görüntü, adamda sıkıntı olduğu açık, tam bilemiyorum daha detaylı bakmak lazım fakat herhangi bir şeyden dolayı olabilir, ekran kartında bir sorun olduğunu hiç sanmıyorum, iade almanız gerekmiyor.
Ekran kartında sorun olduğunu ben de zannetmiyorum çünkü dün gece 3 farklı test yaptım 30ar dakikadan. Ancak yine de içi rahat etsin diye iadeyi kabul ettim.

Aynı konu daha demin açıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı