Kasa kapağını kapatınca FurMark donması

Gasper

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, aktif olarak kullandığım RX 5500 XT ekran kartımı bir arkadaşa sattım. Cihazı alan arkadaş FurMark stres testi yaparken sistem donmuş ve birkaç kere daha testi tekrarlayınca kasanın kapağını kapatırken donduğunu fark etmiş. Ben de sapasağlam testleri geçen kart arkadaşta donunca biraz garipsedim. Bende ki sonuçların resimlerini attım. Cihazı alan arkadaşın videosunu da atıyorum. İnceleyip görüşlerini paylaşabilecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşın attığı video.

resim_2021-04-21_203432.png
resim_2021-04-21_203455.png
resim_2021-04-21_203548.png

Hocam ben orasını bilemem zaten kendisine baya indirim de yapmıştım kendisi bilir ben ürünü yine satabilirim en nihayetinde
Öyle de hocam siz sağlam sattınız ama ekran kartına herhangi bir zarar vermiş olabilir, en azından parayı iade etmeden önce sağlam olduğundan %100 emin olun.

Öyle de hocam siz sağlam sattınız ama ekran kartına herhangi bir zarar vermiş olabilir, en azından parayı iade etmeden önce sağlam olduğundan %100 emin olun.
Ben bu arkadaştan çok şüphelendim hocam, tekrar edeyim kartın sağlam olduğundan %100 emin olun iade almadan önce.
Siz de haklısınız aslında bir yolunu bulmaya çalışıcam saolun öneriniz için. Yarın nasıl test edebilirim onu da tam bilmiyorum ama yeniden teşekkürler
Fiyatı nedir hocam peki.
Hocam bendeki ürün Gigabyte rx 5500 XT OC 4GB (3 Fanlı). Kendisini internette pek göremedim ben de 4000₺ fiyat biçmiştim ancak bence bu cihaza bu fiyat fazla diyerekten 3200 e inmiştim arkadaşa satarken

Siz de haklısınız aslında bir yolunu bulmaya çalışacağım sağ olun öneriniz için. Yarın nasıl test edebilirim onu da tam bilmiyorum ama yeniden teşekkürler.

Hocam bendeki ürün Gigabyte RX 5500 XT OC 4 GB (3 fanlı). Kendisini internette pek göremedim ben de 4000₺ fiyat biçmiştim ancak bence bu cihaza bu fiyat fazla diyerekten 3200'e inmiştim arkadaşa satarken.

Bence satacaksannız en kötü 3500'den satın.

İade aldıktan sonra öyle yapıcam anlaşılan. Ancak bu tür sorunlar çıktıkça da insan biraz satmaktan soğumaya başlıyor ister istemez.
Ben bu arkadaştan çok şüphelendim hocam, tekrar edeyim kartın sağlam olduğundan %100 emin olun iade almadan önce.
Hocam aklıma takıldı da sizce kartı geri almalı mıyım? Yani karta hasar vermiş de olabilir mining de yapmış olabilir her şey olabilir yani.
Hocam arkadaşa
"Hocam kime (aralarında bilgisayarcı arkadaşların da olduğu) danıştıysam ürünü alma dedi. Sende bir sorun yoktu ona gelince olduysa onun problemi dediler . Ama ben seni de mağdur etmek istemiyorum aynı zamanda kendimi de mağdur etmemem gerekiyor.

Hocam sen ürünü garantiye yolla. Garanti ürünü kabul ederse ben ürünü alırım parayıda iade ederim benim açımdan sorun yok. Garanti ürünü kabul ettiği anda ben de parayı sana eft yaparım. Hızlı olsun istersen kartı sen garantiye götürebilirsin. Senin tercihin."

dedim 20 dakika ben orta yol aradım kendisi bana dolandırıcısın vs. bile dedi. Kendisi eski ekran kartında kullandığı driveri benim ekran kartımda da kullanmış FurMark Stres testi yapmış bilmem bir sıkıntı yaratır mı kart adına. Sizce ne yapmalıyım kartı şu dakikadan itibaren almasam bir suç işlemiş sayılır mıyım?

Onun eski kart: "ASUS Dual Radeon™ RX 5500 XT OC 4GB"
Benim ona sattığım kart: "GIGABYTE 5500 XT Gaming OC 4G (3 Fanlı)"

İade aldıktan sonra öyle yapıcam anlaşılan. Ancak bu tür sorunlar çıktıkça da insan biraz satmaktan soğumaya başlıyor ister istemez.

Hocam aklıma takıldı da sizce kartı geri almalı mıyım? Yani karta hasar vermiş de olabilir mining de yapmış olabilir her şey olabilir yani.

Hocam arkadaşa
"Hocam kime (aralarında bilgisayarcı arkadaşların da olduğu) danıştıysam ürünü alma dedi. Sende bir sorun yoktu ona gelince olduysa onun problemi dediler . Ama ben seni de mağdur etmek istemiyorum aynı zamanda kendimi de mağdur etmemem gerekiyor.

Hocam sen ürünü garantiye yolla. Garanti ürünü kabul ederse ben ürünü alırım parayıda iade ederim benim açımdan sorun yok. Garanti ürünü kabul ettiği anda ben de parayı sana eft yaparım. Hızlı olsun istersen kartı sen garantiye götürebilirsin. Senin tercihin."

dedim 20 dakika ben orta yol aradım kendisi bana dolandırıcısın vs. bile dedi. Kendisi eski ekran kartında kullandığı driveri benim ekran kartımda da kullanmış FurMark Stres testi yapmış bilmem bir sıkıntı yaratır mı kart adına. Sizce ne yapmalıyım kartı şu dakikadan itibaren almasam bir suç işlemiş sayılır mıyım?

Onun eski kart: "ASUS Dual Radeon™ RX 5500 XT OC 4GB"
Benim ona sattığım kart: "GIGABYTE 5500 XT Gaming OC 4G (3 Fanlı)"
Herhangi bir suç işlemiş sayılmazsın, sonuçta 2. el ürün satıyorsun ve hiçbir şey yapamaz, iade almak zorunda değilsin, kendiyle ilgili bir sıkıntı, zaten karakterini belli etmiş adam, senin sunduğun öneri oldukça mantıklı, onu bile kabul etmediyse belli ki bir sebepten ötürü iade etmeye çalışıyor, gidip polise herhangi bir suçlamada bulunsa bile zaten kartı sağlam satmışsın, bozuk satmış olsaydın bile kanıtlayamazdı. Bence etik olarak senin yaptığında hiçbir sıkıntı yok, gayet güzel de öneri sunmuşsun, kendi eski ekran kartında kullandığı sürücüyü senin kartta nasıl kullanmış? Adamın karta ne yapıp yapmadığı belli değil, düz bir şekilde yaz işte ne yaptığını bilemem ben kartı satarken gayet sağlamdı falan diye, zaten ikinci el pazarında ürünü iyice kontrol edersin, eğer aldıysan iade seçeneğin olmaz, satıcının kararına kalmış bir durum.

Hocam öncelikle şunu belirteyim, çok ucuza satmışsın. Burada arkadaşın ya da senin bir hatan olduğunu düşünmüyorum. Sistem açıkken donanımsal olarak bir şey takılıp çıkarılamaz. Arkadaşa temiz formattan sonra sistemi kapatıp bilgisayar kapağını öyle takıp FurMark testi yapmasını ister misin? Büyük ihtimalle sorun çözülecek

Herhangi bir suç işlemiş sayılmazsın, sonuçta 2. el ürün satıyorsun ve hiçbir şey yapamaz, iade almak zorunda değilsin, kendiyle ilgili bir sıkıntı, zaten karakterini belli etmiş adam, senin sunduğun öneri oldukça mantıklı, onu bile kabul etmediyse belli ki bir sebepten ötürü iade etmeye çalışıyor, gidip polise herhangi bir suçlamada bulunsa bile zaten kartı sağlam satmışsın, bozuk satmış olsaydın bile kanıtlayamazdı. Bence etik olarak senin yaptığında hiçbir sıkıntı yok, gayet güzel de öneri sunmuşsun, kendi eski ekran kartında kullandığı sürücüyü senin kartta nasıl kullanmış? Adamın karta ne yapıp yapmadığı belli değil, düz bir şekilde yaz işte ne yaptığını bilemem ben kartı satarken gayet sağlamdı falan diye, zaten ikinci el pazarında ürünü iyice kontrol edersin, eğer aldıysan iade seçeneğin olmaz, satıcının kararına kalmış bir durum.

Bilmedigin konu hakkında insanları yanlış yönlendirmen suç teşkil edecek bir durum. Şu an suç işliyorsun, farkında değilsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı