Kasa montajı yapmak zor mudur?

bruhskyzwars

Centipat
Arkadaşlar merhabalar, elimde kasa hariç tüm parçalar var. Uzay montaj yapmak istiyorum çünkü kasa pazartesi günü elime ulaşacak, ben şimdiden uzay montaj falan yapmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok. Bugüne kadar hiç montaj yapmadım. Anakartı nereye koymalıyım? Hangi kabloları nereye yerleştirmeliyim? Bir parçayı kırma, bozma şansım var mı?

Arkadaşlar merhabalar, elimde kasa hariç tüm parçalar var. Uzay montaj yapmak istiyorum çünkü kasa pazartesi günü elime ulaşacak, ben şimdiden uzay montaj falan yapmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok. Bugüne kadar hiç montaj yapmadım. Anakartı nereye koymalıyım? Hangi kabloları nereye yerleştirmeliyim? Bir parçayı kırma, bozma şansım var mı?
Ana kart kutusu üzerinde sistemi toplayabilirsin. Kasa gelince sistemi kasa içine taşırsın. Aşağıdaki videolardan kabloları nereye takacağını bulabilirsin.

Bilgisayarcıya götürün, riske hiç gerek yok.

Kırma şansın sana bağlı ama bozma şansın yüksek. Hiç bilgin yoksa video izliyerek kolay bir şekilde kurabilirsin. En kötü özelden mesaj atarsan yardımcı olabilirim.

Öğrendikten sonra çok kolay ama ilk kez yaparken çok karışık geliyor. Bence kurcalamadan kasanın gelmesini bekleyin. Direkt onun üzerinde montajınızı yaparsınız.

Bilgisayarcıya götürün, riske hiç gerek yok.
Asıl risk bilgisayarcıya götürmek hocam, 16GB olan belleği 8GB yapabilirler :) Veya 2x8 çift 16GB olan belleği tek kanal 16GB yapabilir.

SSD'yi değiştirebilir, bence en mantıklısı kendi kendine yapmak, hem de öğrenmiş olursunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı