Kasa Nasıl Taşınır?

Volkan Yıldız

Kilopat
Merhaba, İzmir'de oturuyorum bir sistemim var İstanbul'a taşınacağım. Bu taşınma sırasında bilgisayarımı da götürmem gerekiyor, bilgisayarı götürürken nelere dikkat etmeliyim? Kargoya mı vermeliyim, uçakla veya otobüsle mi götürmeliyim?

Kargoya vermeliysem kargoya vermeden önce hangi parçaları çıkarmalıyım kasadan? Nasıl taşımalıyım?

Uçak veya otobüsle yanımda taşırsam sarsıntılar olacaktır muhtemelen, bu konuda ne yapmalıyım nasıl bir önlem almalıyım?

Bu konuda bilgilendirebilir misiniz beni?

Kargoya vermeyin. Eşşek ile taşıyın ama kargoya vermeyin.

Üst mesajlarda yazanları dikkate alın. Ekran kartını çıkartıp ayrı paketlemek çok önemli.

Ayrıca işlemci soğutucunuz kule tipi ise kesinlikle onu da çıkartıp ayrı paketleyin.

Ağır ekran kartı ve soğutucu lar taşıma esnasında anakarta zarar verebiliyor.

Sistemin pahalı ise ekran kartını çıkar ve ayrı paketle ama çok aman aman bir şey değil ise iki kapağını çıkar>etrafını baloncuklu poşet ile sar(adı neydi unuttum var ya şu patlattığımız)>kapakları ayrı bir pakete darbe almayacak bir şekilde arabanıza yerleştirin

Taşıma işlemini kendin yapmayacaksan ve kutu dışarıdan içerisinde kasa olduğu anlaşılmayacak gibiyse hassas eşya olduğunu gösteren yazı, resim vs. dış kutusunda mutlaka olsun.
(adı neydi unuttum var ya şu patlattığımız)

Strafor köpük

Karagoya ver Ekran kartini sök. Güzelce pat pat posete sar. Tam oturacak koliye koy Uzerine kirilir yaz gönder. Kasanin fanlari kaliteli pahali fanlar ise kagit bant ile sabitle. Pat pat posetle kasayi guzelce sar. Tam sigacak koliye koy uzerine kirilir yaz gönder. Hic bisey olmaz Allaha emanet heryere gider.

En rahatı uçaktır arkadaşlar.

Parçaları sökersin, kutularsın ve çantana, kıyafetlerinin arasını koyarsın. Sarsıntıdan zarar görmez bu şekilde.

Otobüs ve kargoya vermezdim ben. En son ailemden biri otobüsle seyahat ederken aşırı yükten otobüsün lastikleri patlamıştı ve kargoların çoğu zarar görmüştü. Ne varsa dolduruyorlar adamlar.

Öncelikle hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Maalesef kendim götürebilme gibi bir şansım yok. Birinci tercihim uçak.

Ekran kartının kutusu elimde duruyor, sistemi toplayalı 1 yıl olmadı daha.

Sıvı soğutucu kullanıyorum Cooler Master ML240L.

Strafor köpük ile doldurursam kasanın içini bu sefer strafor parçalanırsa anakartta veya herhangi bir sokete girip orayı bozma şansı yok mu? Dediğim gibi birinci tercihim uçak, uçakta kasayı nasıl bağlattırabilirim veya sabit durmasını nasıl sağlatabilirim görevlilere?

Yeni konular

Geri
Yukarı