Kasa nasıl temizlenir?

APlusMath

Decapat
Kasayı açtım bekliyorum. Fandan tıkır tıkır ses geliyor çalışırken. Açmışken kasayı da temizliyeyim dedim. 6 ay oldu daha PC'yi alalı. Kuru bezle mi temizleyeyim? Fön makinesi ile temizleyeyim mi? Nerelere dokunmayayım?
Bu arada HDD'yi çıkaracağım, direkt kablosundan çıkarsam yeterli olur mu?
Ekran kartının oradaki şu jelatini çıkarayım mı?
Temizlemeye başladım hafiften konuyu gönderene kadar.

Dosya Ekleri

• 1A2C5084-4844-463E-BB00-2FB74E964088.png
    1A2C5084-4844-463E-BB00-2FB74E964088.png
    187,3 KB · Görüntüleme: 58
  • BB2064BB-8FCD-4E63-8486-37EBBDED6ABA.jpeg
    BB2064BB-8FCD-4E63-8486-37EBBDED6ABA.jpeg
    209,2 KB · Görüntüleme: 61
Fön makinesi ile dikkat edin yakın mesafeden son devir zarar verebilir, daha küçük kompresörler var bu iş için onlara bakabilirsiniz.

Kasayı açtım bekliyorum. Fandan tıkır tıkır ses geliyor çalışırken. Açmışken kasayı da temizliyeyim dedim. 6 ay oldu daha PC'yi alalı. Kuru bezle mi temizleyeyim? Fön makinesi ile temizleyeyim mi? Nerelere dokunmayayım?
Bu arada HDD'yi çıkaracağım, direkt kablosundan çıkarsam yeterli olur mu?
Ekran kartının oradaki şu jelatini çıkarayım mı?
Temizlemeye başladım hafiften konuyu gönderene kadar.
Fön makinesini soğukta çalıştırdığından emin ol ve bunu balkonda yap. Toz bezi ile de elle bir temizlik yaparsın üstüne.

Evet, jelatini çıkarın. Kasanız temiz duruyor bilgisayarın gücünü kapattıktan sonra hafif nemli bezle tozunu alabilirsiniz.

Fön makinesini soğukta çalıştırdığından emin ol ve bunu balkonda yap. Toz bezi ile de elle bir temizlik yaparsın üstüne.

Jelatini mutlaka çıkartın. Normal bir bez ile tozları alabilirsiniz.

Teşekkürler :).
Fön makinesi ile dikkat edin yakın mesafeden son devir zarar verebilir, daha küçük kompresörler var bu iş için onlara bakabilirsiniz.

Evet, jelatini çıkarın. Kasanız temiz duruyor bilgisayarın gücünü kapattıktan sonra hafif nemli bezle tozunu alabilirsiniz.

Teşekkürler hepinize. Fandaki ses iyice arttı. Tanıdık bilgisayarcıya götürdüm.

Geri
Yukarı