Kasa ön USB port sorunu

SefaK.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, MSI MAG force 100R kasayı kullanmaktayım. Ancak USB 3.0 ile çalışan taşınılabilir bir harddiske sahibim kasanın ön portuna taktığım zaman okumuyor arka portlarda bir sorun yok. Ön porta harddiski takıp yeniden çıkardığım da bu sefer normal flash bellekleri de okumuyor. Bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor düzelmesi için. Buna ek olarak bazen ön porta flash bellek takıp çıkardığım zaman flash bellek kasada takılı olmamasına rağmen halen aygıtlarda gözükmekte ve içerisinede erişim sağlanmakta yaklaşık 5 dakika sonra devre dışı kalıyor. Bununla beraber yeniden başlatma isteminde bulunduğum zaman bilgisayar yeniden başlatılıyor ekranında tıkanıp kalıyor.

Son düzenleme:
Hocam yeni kasalarda nasıl bilmiyorum fakat eski kasalarda öndeki USB kısmını anakarta bağlamak gerekiyordu. Belki bir temassızlık vardır bağlantı noktasında kontrol ettiniz mi?

Hocam yeni kasalarda nasıl bilmiyorum fakat eski kasalarda öndeki USB kısmını anakarta bağlamak gerekiyordu. Belki bir temassızlık vardır bağlantı noktasında kontrol ettiniz mi?

Kontrol ettim hocam USB 3.0 kablosu anakarta bağlı. Hatta 2 kez denedim. 2 kez format attım ama sonuç yine aynı değişmiyor. Bios sürümünü güncelledim beta sürümünden önceki tam sürümü ama yok yani düzelmiyor. Anakart b-450m a pro max.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı