Hyakutake_GC

Hectopat
İyi günler forumdaşlarım,

Topladığım sistem için birkaç kasa modeli var; tercih yapmakta zorlanıyorum.

Sistem:

Ekran kartı: Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max.
RAM: Crucial Ballistix sport LT 3000MHz CL15.
PSU: FSP Hydro g 850W 80+ Gold Full modüler.

F/P ve stabil soğutma parametresi göz önünde bulundurulduğunda(ileriye dönük, 360mm sıvı soğutma desteği olabilir olmayabilir), aşağıdaki modellerden hangisini önerir siniz?

101M ile arasındaki tek fark bir fan az olması mı?

Dark Guardian Pro 4x12cm ARGB LED Fanlı USB 3.0 Bilgisayar Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi satın aldın mı? Biraz dengesiz olmuş topladığın parçalar. Almadıysan kasadan kısıp ekran kartını 1660S yapabilirsin. 100M fiyatına göre güzel kasa. Sistemi aldıysanda Airhawk Duo bence hepsine tek atar.

Sistemi tek tek aldım(Çoktan topladım.) Sormayın 1660S almadım. RX590 Nitro+ SE iyidir ama.
Sistemi satın aldın mı? Biraz dengesiz olmuş topladığın parçalar. Almadıysan kasadan kısıp ekran kartını 1660S yapabilirsin. 100M fiyatına göre güzel kasa. Sistemi aldıysanda Airhawk Duo bence hepsine tek atar.
Yorumunuz için teşekkür ederim, şuan dersteyim akşam tekrar yorumunuz üzerine tartışacağım.
Moderatör Bey, yine diğer uyarıyı fazladan atıp, konumun kasa başlıklarını silmiş(Ağlayacağım artık. DÜZELTMEYİN)

İleriye dönük olmasınıda göz önünde bulundurursak; Aerocool firmasının Airhawk Duo modelinde karar kıldınız, doğru mudur?
Evet.

Şahsen benim tercihim bütçe sorun değilse Phanteks yönünde olurdu.

388 TL'ye de 100M gayet iyi bir kasa.

Soğutma bakımından Aerocool Airhawk önde duruyor.

Siz de Airhawk Duo diyiyorsunuz, Cooler Master Masterbox 5T modeli hakkında ki görüşünüzü alabilir miyim?(Temperli cam yaptırsam, içi ferah ve kırmızı görünmesi hoşuma gitti.)
Phanteks konusunda size katılıyorum lakin kablolama konusunda P400 modelleri için olumlu yorum yapmıyorlardı.
Öyle hatırlıyorum.

Kablolaması hakkında ben kötü yorum görmedim, varsa atar mısınız bana da?

CM 5T'yi çok bilmiyorum açıkçası. Kötü durmuyor fakat hava akışı diğerleri kadar iyi de durmuyor.
Hava akışı için Airhawk DUO gayet iyi bir model. Ferah bir kasa. Şık da görünümü var. Tercih edebilirsiniz.
Caner Bey, öyle diyeceğinizi tahmin ettim, bir konuda şöyle yazılmıştı: "Kablolama kötü olduğundan hava akışı iyi değil, tercih etmeyiniz.", bu yorumdan dolayı kafamda kötü yer edinmiş olabilir. Konuya bakalı çok zaman oldu.(İnanmak size kalmış ama hatırlıyorum.)
Tabiki birkaç kişinin yorumuyla kasayı çöpe atamayız.

Airhawk Duo modelinde hemfikiriz ama Aerocool markasından daha önce kasa almadığım için kalitesi nasıl acaba.(Çok güzel modelleri var biliyorum ama dışarıdan Dark veya Aerocool'un bazı kasalarına bakınca sacları kalitesizmiş gibi duruyor. Gametech firmasının kasaları gibi.)

Bu yönden merakımı giderirseniz, Airhawk Duo modelini alacağım.

CM MB511 kasaya sahibim, mükemmel bir hava akışına sahip. Kablolamada beni üzmedi.
Sözüm meclisten dışarı, o kasadan tiksinme noktasına geldim.
Bir forumdaşım kasa önerisi istiyor, diğer forumdaşlarım Cooler Master Masterbox 511 veya Corsair Carbide Spec Delta Rgb adlı modelleri öneriyorlar. Nedennnn...
Herkez bunları öneriyor.
Bunlar Allah'ın lütufuda, diğerleri Allah'ın cezası mı?(Size demiyorum, herkez öneriyor.)
Peki Airhawk mı, MB511 mi?
Hiç tartıştınız mı veya tanıdığınız kullanan var mı?

Sözüm meclisten dışarı, o kasadan tiksinme noktasına geldim.
Bir forumdaşım kasa önerisi istiyor, diğer forumdaşlarım Cooler Master Masterbox 511 veya Corsair Carbide Spec Delta Rgb adlı modelleri öneriyorlar. Nedennnn...
Herkez bunları öneriyor.
Bunlar Allah'ın lütufuda, diğerleri Allah'ın cezası mı?(Size demiyorum, herkez öneriyor.)
Peki Airhawk mı, MB511 mi?
Hiç tartıştınız mı veya tanıdığınız kullanan var mı?
Ben yorumumda belirttim, kullandığım için öneriyorum :) Kullanmasaydım başka kasa önerirdim üzülme, aynı gözle mi bakıyoruz bilemedim. Başka kim öneriyor ? Söz meclisten dışarı zaten :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı