Kasa önündeki 3 fan nereye bağlanmalı?

Eralp12

Femtopat
Daha fazla  
Kasa önündeki 3 fanın üzerinde Power yazan 2 adet 4 pinli çıkış var. Ben bunları güç kaynağına mı bağlıyim? Yoksa hiç bağlamıyım da öndeki 3 fanı fan çoklayıcı ile anakarttan çalışsın diye anakart üzerindeki CPU fan yazan yere mi bağlıyim? Bir kablonun üzerindede ch yazıyor o da başka bir 3 pinli kablo ile ayrılıp onun da üzerinde ın VDG yazıyor ben bu kablonun kasanın arkasında duran tekli fanın kablosu olduğunu tahmin ediyorum. Bu kabloyu anakart üzerindeki CHA_FAN yazan yere mi bağlıyim? Yoksa CPU fan yazan yere mi? Bir de 3 pinli fanı 4 pinli çoklayıcı ya takarsam çalışır mı? Bir de anakartta işlemci için ek kablo yeri yok ben göremedim sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa önündeki 3 fanın üzerinde Power yazan 2 adet 4 pinli çıkış var. Ben bunları güç kaynağına mı bağlıyim? Yoksa hiç bağlamıyım da öndeki 3 fanı fan çoklayıcı ile anakarttan çalışsın diye anakart üzerindeki CPU fan yazan yere mi bağlıyim? Bir kablonun üzerindede ch yazıyor o da başka bir 3 pinli kablo ile ayrılıp onun da üzerinde ın VDG yazıyor ben bu kablonun kasanın arkasında duran tekli fanın kablosu olduğunu tahmin ediyorum. Bu kabloyu anakart üzerindeki CHA_FAN yazan yere mi bağlıyim? Yoksa CPU fan yazan yere mi? Bir de 3 pinli fanı 4 pinli çoklayıcı ya takarsam çalışır mı? Bir de anakartta işlemci için ek kablo yeri yok ben göremedim sorun olur mu?
CPU_FAN bölümü adı üstünde İşlemci fanını takmak içindir, CHA_FAN bölümü kasa fanlarını bağlamak içindir.

CHA_FAN yeri olur ama benim tavsiyem çoklayıcıya takıp çoklayıcıyı da güç kaynağına takmanı tavsiye ederim.

Çoklayıcı ile CHA_FAN soketine takabilirsiniz. VDG ise Gigabyte anakart için ARGB bağlantı soketidir.

Evet hocam. VDG Gigabyte için. Asus için normal ARGB girişi uygun.

Yukarıda TUF Gaming B660M-Plus D4 Kullanıcı Kılavuzu iletilmektedir.

Konuyla ilgili bilgiler 11. sayfada 1.2 numaralı başlıkta belirtilmektedir.

Kasa fanlarınızı yeşil renkte 4 numara ile gösterilen CHA_FAN1, CHA_FAN2 ya da CHA_FAN3 yazan girişlere bağlayabilirsiniz.

İşlemci fanınızı ise yine yeşil renkte 4 numara ile gösterilen CPU_FAN girişine bağlayabilirsiniz.

İşlemci gücü için yeşil renkte 5 numara ile gösterilen ATX_12V_1 ve ATX_12V_2 girişine bağlayabilirsiniz. Sadece ATX_12V_1 dahi bağlı olsa çalışacaktır, eğer güç kaynağınız destekliyorsa iki bağlantıyı da yapınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı