Kasa önündeki fanları BIOS'tan iptal etme

tegron

Kilopat
Daha fazla  
Kasa önündeki fanlar çok ses yapıyor.
Kumandası yok.
Kasa markamı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-07 at 15.43.43.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-07 at 15.43.43.jpeg
    122,4 KB · Görüntüleme: 52
Kasa önündeki fanlar çok ses yapıyor.
Kumandası yok.
Kasa markamı bilmiyorum.
Anakartın üzerinde FAN pinleri vardır, buradan akım alırlar, onları çıkartırsan çalışmazlar. BIOS üzerinden bulamazsan bunu dene.

Yüksek ihtimalle molextir onlar. Direkt molex kablosunu sökün hepsi birbirine bağlıdır zaten. Molexle bağlı fanları biostan kontol edebileceğinizi sanmıyorum.

Yüksek ihtimalle molextir onlar. Direkt molex kablosunu sökün hepsi birbirine bağlıdır zaten. Molexle bağlı fanları biostan kontol edebileceğinizi sanmıyorum.
Anakartın üzerinde FAN pinleri vardır. Buradan akım alırlar. Onları çıkartırsan çalışmazlar.

Şahsi önerim fanları iptal etmeyin. Program vasıtasıyla veya BIOS üzerinden 0 db. özelliğini aktif edin ve belli seviye üzerinde devir ayarlarını iyileştirin. Yüksek ihtimalle optimalde çalışıyorlardır eğer ayarları değişmediyseniz.

Tüm fanlar 3pin-4pin değil. Molexle çalışan fanlar da var. Bunların da anakartla bir alakası yok. Böyle bir ihtimal var bunu söyledim.
Mesaj karışmış ben sana neden yanıt atmışım onu bile anlamadım, CTRL+V azizliği sanırım.

biosta cpu var fan ve system fan ayarları var system fan sessize aldım faydası olmadı
bios

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-07 at 16.54.08.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-07 at 16.54.08.jpeg
    217,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Geri
Yukarı