Çözüldü Kasa önündeki RGB ışıkları yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarımı dizdim baglantiları falan hepsini yaptım ama kasa önünde bulunan fanların ışıkları ilk başta çalışıyordu; o ara kasa bağlantılarını ve BIOS ayarlarını yaparken gitti nasıl yaptım gelmedi. Kumanda (RGB kontrolcüsü) ve fanlar çalısıyor. Dip not kasa kablo baglantıları kendisi bağlıydı. Ben müdahale falan etmedim.

Kasa modeli: ASUS TUF GT501.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eki Görüntüle 1020509
Kasanın bağlantıları düşündüğümden farklıymış :D. Kontrolcüye bağlı olan kabloların yerine tam oturduğundan emin olun. Üstte belirttiğim kabloyu muhtemelen kullanamazsınız.
Not: En sonuncu moda geçmiş olabilir misiniz?

Bağlantılar hazır kendisi bağlıydı. Ben sadece sataya bağladım. En son moddada olabilir. Bayramdan sonra bakacağım yine, yanmasından korkuyorum ama fanlar ve komanda çalışıyor.
Eki Görüntüle 1020509
Kasanın bağlantıları düşündüğümden farklıymış :D. Kontrolcüye bağlı olan kabloların yerine tam oturduğundan emin olun. Üstte belirttiğim kabloyu muhtemelen kullanamazsınız.
Not: En sonuncu moda geçmiş olabilir misiniz?

Hocam sorunu çözdüm ama sorun beni şok etti. Oklar aynı hizaya gelmesi gerekiyormuş.
Bugün bilgisayarımı dizdim baglantiları falan hepsini yaptım ama kasa önünde bulunan fanların ışıkları ilk başta çalışıyordu; o ara kasa bağlantılarını ve BIOS ayarlarını yaparken gitti nasıl yaptım gelmedi. Kumanda (RGB kontrolcüsü) ve fanlar çalısıyor. Dip not kasa kablo baglantıları kendisi bağlıydı. Ben müdahale falan etmedim.

Kasa modeli: ASUS TUF GT501.

Anakart modeli nedir?

Siz bellekleri ve sıvı soğutmayı yanlış takan kişi değil misiniz :D?
Kontrolcüden anakarta giden 4 pin kablosunu tam oturtamamış olabilir misiniz?

Sata bağlantılı.

Kasa bağlantıları için sadece sata bağlanıyor. Onlarıda iyi bir şekilde bağladım.
Sadece güç vermişsin. Yazılım ile de kontrol etmek için kontrolcüden anakarta 4 pin bağlantısı yap. Sorunun muhtemelen düzelecektir.

4 pini dikenli bağlantıyı nasıl yapacağım?
4 pin kablonun bir tarafını kasanın arkasında bulunan kontrolcüdeki güç bağlantısının yanında bulunan 4 pin portuna, diğer tarafını anakartta bulunan 4 pin portuna yapacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı