Kasa RGB Aydınlatmalar Yanmıyor

Murat Koçak

Hectopat
Yer
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Toplama bir kasa yaptım fakat RGB ışıklandırmaları çalışmıyor, kasam Gamepower Dark Side, kasanın arkasında stok olarak RGB bir fan geliyor ve önünde de onunla senkronize bir RGB panel var, fandan gelen kabloda bir adet dişi kablo hemen yanında da erkek 4 pinli bir kablo var, aynı şekilde öndeki panelde de bir adet 4 pinli kablo ve SATA kablosu var, fanın dişi kablosu ile panelin 4 pinli kablosunu bağlıyorum ve panelin SATA kablosu ile PSU'nun SATA kablosunu birbirine bağlıyorum fakat bilgisayarı açtığımda aydınlatmalar yanmıyor, fanların dönmesinde herhangi bir sıkıntı yok sadece aydınlatma yanmıyor.

Toplama bir kasa yaptım fakat RGB ışıklandırmaları çalışmıyor, kasam Gamepower Dark side, kasanın arkasında stok olarak RGB bir fan geliyor ve önünde de onunla senkronize bir RGB panel var, fandan gelen kabloda bir adet dişi kablo hemen yanında da erkek 4 pinli bir kablo var, aynı şekilde öndeki panelde de bir adet 4 pinli kablo ve SATA kablosu var, fanın dişi kablosu ile panelin 4 pinli kablosunu bağlıyorum ve panelin SATA kablosu ile PSU'nun SATA kablosunu birbirine bağlıyorum fakat bilgisayarı açtığımda aydınlatmalar yanmıyor, fanların dönmesinde herhangi bir sıkıntı yok sadece aydınlatma yanmıyor.

Ben de kasama stok fan aldığım zaman ışıkları yanmıyordu ama fanlar gayet normal çalışıyordu. Bağladığım kabloda bir temassızlık varmış. Takıp çıkarınca olmuştu. Temassızlık olabilir.

Ben de kasama stok fan aldığım zaman ışıkları yanmıyordu ama fanlar gayet normal çalışıyordu. Bağladığım kabloda bir temassızlık varmış. Takıp çıkarınca olmuştu. Temassızlık olabilir.
takıp çıkardım fakat herhangi bir değişiklik olmadı.

Toplama bir kasa yaptım fakat RGB ışıklandırmaları çalışmıyor, kasam Gamepower Dark Side, kasanın arkasında stok olarak RGB bir fan geliyor ve önünde de onunla senkronize bir RGB panel var, fandan gelen kabloda bir adet dişi kablo hemen yanında da erkek 4 pinli bir kablo var, aynı şekilde öndeki panelde de bir adet 4 pinli kablo ve SATA kablosu var, fanın dişi kablosu ile panelin 4 pinli kablosunu bağlıyorum ve panelin SATA kablosu ile PSU'nun SATA kablosunu birbirine bağlıyorum fakat bilgisayarı açtığımda aydınlatmalar yanmıyor, fanların dönmesinde herhangi bir sıkıntı yok sadece aydınlatma yanmıyor.
Kumanda ile açılıyor olabilir mi hocam RGB lerin çoğu öyle

Var mı çözüm bulan?
Edit: Az önce çözdüm. Eğer hala yapamadıysan Kasanın açma düğmesi yanında LED yazan ufak bir düğme var. Oraya basık tut ışıklar aktif oluyor. Sonrasında her bastığında mod değiştiriyor. Epey mod var.

Son düzenleme:
Bu sorun üzerinden gerçekten iki yıl geçmiş mi vay be.
Sorunun çözümünü tam olarak bilmemekle beraber, HDD almak için satın aldığım yere kasayı götürdüğümde hem HDD'yi takmalarını istemiştim, hem de RGB sorunundan bahsetmiştim, kablo bağlantılarını büyük ihtimalle yanlış yapmıştım zaten, doğru kablolama ile sorunu çözdüler.

Yeni konular

Geri
Yukarı