Kasa soğukta dursa sıkıntı olur mu?

Ayberk Bozkurt

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar hemen cevap verirseniz çok sevinirim ona göre hareket edeceğim. 1 geceliğe köyde kalıyorum pazar akşamı döneceğiz şehre. Bilgisayar kasası, monitörü, klavyesi, faresi her şey arabada duruyor. Bilirsiniz köy geceleri bayağı soğuk oluyor monitör bildiğiniz beyaz köpüklerle sarılı monitör kutusunda pek bir şey olacağını sanmıyorum ama kasa sadece kutusunda duruyor kasanın çiğilenme ihtimali falan var mı acaba ona göre içeri alacağım monitörü.

Arkadaşlar hemen cevap verirseniz çok sevinirim ona göre hareket edeceğim. 1 geceliğe köyde kalıyorum pazar akşamı döneceğiz şehre. Bilgisayar kasası, monitörü, klavyesi, faresi her şey arabada duruyor. Bilirsiniz köy geceleri bayağı soğuk oluyor monitör bildiğiniz beyaz köpüklerle sarılı monitör kutusunda pek bir şey olacağını sanmıyorum ama kasa sadece kutusunda duruyor kasanın çiğilenme ihtimali falan var mı acaba ona göre içeri alacağım monitörü.
Soğuktan sıcağa aldığınızda kasa içinde nemlenme v.s olur buna dikkat edin eğer imkanınız varsa kesinlikle içeri alın derim boş yere çaresiz başa dert almaya gerek yok

Çok ani bir sıcaklık değişimi olmazsa sorun olmaz. Yani gece sıcaklığı ile sabah sıcaklığı arasında 30-40 derece oynamaz herhalde.

Terleme yapabilir dostum, mekan değiştirirken açmadan önce bekletmende fayda var. Bence içeriye al.

Soğuktan sıcağa aldığınızda kasa içinde nemlenme vs olur buna dikkat edin eğer imkanınız varsa kesinlikle içeri alın derim boş yere çaresiz başa dert almaya gerek yok.

Şahsen bu ikilemde kalmak yerine direkt içeriye alın derim, kafanız rahat olur böylelikle.

Bence içeri alın. Tedbir elden bırakılmamalı.

Sağ olun kasayı içeri aldım. Monitörü, klavyeyi ya da fareyi içeri almama gerek var mı? Monitörün köpük kalıbı var onun içinde.

Geri
Yukarı