Kasa temizliği nasıl yapılır?

Yunus mrk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasa temizlerken aşırı bir şekilde geriliyorum parçalara zarar gelecek diye, bilgisayardan da çok anlamam. Bugün temizledim kulak çöpüyle, bezle, sulu boya fırçası ile sonra biraz da fön makinesı kullandım. Temizlenmedi yeterince bence. Bu bilgisayarı toz olmaması için ne yapmalıyım? Parçaları çok bilmiyorum, çıkarmadım zaten. Daha açmadım, ıslak mendil de kullandım. Az bekliyorum kurusun diye bir şey olmamıştır inşallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim nasıl yaptığımı anlatayım. İlk önce bütün fanla bir şey ile sabitledim dönmemeleri için. Sonra kuru bir bezle tozları aldım. Ondan sonrası kompanstörle üflemek kaldı. Gitmeyen tozlar olacaktır. Onlarla pek uğraşmadım zaten sonra yine temizleyeceğim.

Fanları sabitlemeyi şu yüzden yaptım. Kompansatör çok sert hava üflüyor ve fanları gereğinden fazla devirde döndürecek. Zarar vermemek için sabitleyin.

Arkadaşlar kasa temizlerken aşırı bir şekilde geriliyorum parçalara zarar gelecek diye, bilgisayardan da çok anlamam. Bugün temizledim kulak çöpüyle, bezle, sulu boya fırçası ile sonra biraz da fön makinesı kullandım. Temizlenmedi yeterince bence. Bu bilgisayarı toz olmaması için ne yapmalıyım? Parçaları çok bilmiyorum, çıkarmadım zaten. Daha açmadım, ıslak mendil de kullandım. Az bekliyorum kurusun diye bir şey olmamıştır inşallah.
Parçaları ıslak mendille mi sildin?

Yeni konular

Geri
Yukarı