Kasa temizliği nasıl yapılmalıdır? Neler kullanmalıyım?

Raxana

Hectopat
Yer
Kıbrıs
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 3 yıldır bilgisayarımı ne düzgünce temizledim ne de termal macun yeniledim. Artık bir şeyler yapmanın zamanı gelmiş gibi duruyor.
Daha önce hiç sistem toplamadım veya tek tek parçaları temizlemedim fakat YouTube üzerinde olan birçok videoyu izledim detaylı şekilde ve bu konulara genel olarak yatkın olduğum için kendi başıma tüm parçaları çıkarıp temizleyerek tekrar takabileceğimi düşünüyorum. En son çağrem de sizler olursunuz :)

Temizlik yaparken neler kullanmalıyım? Nelere dikkat etmeliyim? Daha önce nasıl tecrübeleriniz var?

Termal macun olarak ne kullanmalıyım? Alttakilerden bir tanesini önerirseniz benim için çok daha iyi olur. İşlemcim i5 7400, ekran kartı 1050 Ti.
.

Bu tarz bir temizleyici kullanmamı önerir misiniz?
.

Bilgisayar masaüstü sanırım. Termal macun olarak Arctic MX-4 2019 edition öneririm. Kasa içindeki fanları ve hava giriş çıkışları temiz tutmanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Devre temizleyici aşırı tozlu değilse şart değil bu arada fön makinesi de kullanabilirsiniz.
Macun için bütçe belirtilmemiş.

Son düzenleme:
Hocam kompresör varsa kullanabilirsiniz. Yoksa saç kurutma makinesi soğuk tarafı kullanılabilir. Fanlara hava tutarken dikkat edin. Araya kalem koyabilirsiniz. Çok yakından tutmayın. Macun yenileme için videoları izleyebilirsiniz. Sprey kullanmanıza gerek yok.

Kesinlikle , fön makinası veya süpürge makinası kullanmayınız. Bileşenlere zarar verebilir veya üzerindeki lehimi zayıflamış komponentleri uçurabilir :) , bir hava kompresörü ile kabasını alıp , sonrasında fırça ile detaya girip , ardından işlemci macununu da yenilerseniz bakımı düzgün bir şekilde yapmış olursunuz.

Kesinlikle, fön makinesı veya süpürge makinesı kullanmayınız. Bileşenlere zarar verebilir veya üzerindeki lehimi zayıflamış komponentleri uçurabilir :) , bir hava kompresörü ile kabasını alıp, sonrasında fırça ile detaya girip, ardından işlemci macununu da yenilerseniz bakımı düzgün bir şekilde yapmış olursunuz.

Hava kompresörüm yok, buna nasıl bir çözüm bulabilirim?

Kesinlikle, fön makinesı veya süpürge makinesı kullanmayınız. Bileşenlere zarar verebilir veya üzerindeki lehimi zayıflamış komponentleri uçurabilir :)

Kesinlikle öyle. Eskiden bilgisizliğimden dolayı PC'i temizlerken işlemci fanına fön makinesini tutmamdan dolayı fan'ım bozuldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı