Kasa temizliği sonrası FPS düşüşü

Keremisration

Hectopat
Selam bugün kasamı temizledim kasamı temizlemeden önce Forza Horizon 4'de 50 60 FPS değerlerinde akıcı biçimde oynarken şimdi 10 20 FPS oldu. Modifikasyon menüsünde 60 sabit alıyordum şimdi 12 sabit, aynı sorun The Forest'da da var onda da 60 70 FPS civarı alırken temizlik sonrası 20 30 FPS oldu. Isı değerleri gayet normal (ekran kartı 30 40 derece) termal macunum daha yeni bilgisayar daha 2 aylık. Sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam bugün kasamı temizledim kasamı temizlemeden önce Forza Horizon 4'de 50 60 FPS değerlerinde akıcı biçimde oynarken şimdi 10 20 FPS oldu. Modifikasyon menüsünde 60 sabit alıyordum şimdi 12 sabit, aynı sorun The Forest'da da var onda da 60 70 FPS civarı alırken temizlik sonrası 20 30 FPS oldu. Isı değerleri gayet normal (ekran kartı 30 40 derece) termal macunum daha yeni bilgisayar daha 2 aylık. Sizce sorun nedir?
Ramlardan biri oturmamış olabilir mi? Ramlara bak bi istersen ayrıca cpu ısısı ne durumda

Adsız.png
1651397421933.png

İşte 15dk oynamadan sonraki değerlerim böyle açık alanlarda 50 60 fps alırken şimdi 20 hele kalabalıkda 10 fps lere düşüyo aynı sorun The Forest'da da var ondada 60 70 olan fpsim 20 30'lara düştü.
RAM'leri kontrol eder misiniz?
Arkadaşların dediği gibi eğer çift kanal RAM'lere sahipseniz RAM'leri çıkartıp takın ve sonucu bizimle paylaşın.
Denedim tek slot ram farklı kanala taktım sonuç hala aynı.
Hocam kablolardan herhangi birini yerinden oynatmış olabilirsiniz. Kabloları takıp tekrar çıkartmanızı öneriyorum.
Kablolarıda çıkarıp taktım yine olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı