Kasa tercihinizde toz oranını ne kadar önemsiyorsunuz?

Murat006

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yakın zamanda alakasız bir konuda filtre sistemleri ile çalışırken bir uygulama gördüm ve kasalara uygulanabileceği aklıma geldi. 3D yazıcı ile birkaç örnek üzerinde çalışmaya başlamadan önce topluluğa sormak istedim. Ankete katılımınız için şimdiden teşekkürler. Ayrıca yoruma diğer fikir ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

Kasa tercihinizde toz önlemleri sizin için ne kadar önemli?

Kasa tasarımlarında nelere dikkat ediyorsunuz?

Başka önerileriniz nedir?

Hava alsın da, toz tutup tutmaması o kadar dert değil :)

''Ultra Fine Mesh'' tasarımlı kasalar önceliğimdir. Böyle kasalarda aşırı tozlanma olmuyor ve hava akışı da üst seviyede oluyor.

Örnekler;
  • Lian Li Lancool II Mesh
  • Lian Li Lancool 215
  • Phanteks P400A
  • Phanteks P360A
  • Phanteks P500A
  • Cooler Master TD500 Mesh

Çok önemsemem. Fakat tabii hiç 0 filtersizdir açıktır o kadar olmasa da.
Hava alsın da, toz tutup tutmaması o kadar dert değil :)

"Ultra Fine Mesh" tasarımlı kasalar önceliğimdir. Böyle kasalarda aşırı tozlanma olmuyor ve hava akışı da üst seviyede oluyor.

Örnekler;
  • Lian Li LANCOOL II Mesh
  • Lian Li Lancool 215
  • Phanteks P400A
  • Phanteks P360A
  • Phanteks P500A
  • Cooler Master TD500 Mesh

Dostum Lian Li kasa vardı bende eski ve tamamı metal buz gibiydi ne toz tutardı ne bir şey gerçekten kasada harbi kalite dedin mi aklıma Lian Li geliyor.

Çok önemsemem. Fakat tabii hiç 0 filtersizdir açıktır o kadar olmasa da.

Dostum Lian Li kasa vardı bende eski ve tamamı metal buz gibiydi ne toz tutardı ne bir şey gerçekten kasada harbi kalite dedin mi aklıma Lian Li geliyor.
Kendisi de Lancool II Mesh kullanıyor :D

Çok önemli değil benim için. Hava alması daha iyi. Ayrıca kasa temizlemeyi de sevdiğim için hiç sıkıntı yok.

Mesh kasa kullanıyorum, kasa seçimimde toz filtresi önemli oldu. Önde, üstte ve altta toz filtresi mevcut. Ancak aşırı sıcak günlerde öndeki ve üstteki filtreyi çıkardığımda 3-5 derece düşüş gözlemlediğim için filtresiz kullanıyorum. Hava akışını daha az etkileyecek bir filtre olsa çıkarmazdım. Kış aylarında hep filtreli.

@BerkayZ87 ye katılıyorum, kasanın iyi hava akışı olsun tozu gerekirse temizlenir. Benim için kasa önceliği;
İyi bir hava akışına sahip olması.
Geniş olması, içine yeterince fan, radyatör, disk takılabilmesi.
Toz filtreleri olması.

Hepinize teşekkürler. Aslında yapılacak uygulamanın soğutmaya zararı olacağını düşünmüyorum. Onun için sadece toz odaklı sorular sordum. Abi bir deneme yaptıktan sonra tecrübelerimi paylaşırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı